eur:
401.47
usd:
383.12
bux:
87709.72
2025. február 17. hétfő Donát
Sassnitz-Mukran, 2016. december 6.Egy munkás az Északi Áramlat (Nord Stream) földgázvezeték új, 1200 kilométer hosszú vezetékpárjának megépítéséhez szükséges elemek egyikében az északkelet-németországi Sassnitz-Mukran kikötőjében 2016. december 6-án. A földgázvezeték új vezetékpárjának megépítéséről 2015 júniusában írt alá szándéknyilatkozatot a szentpétervári gazdasági fórumon az E.On, a Shell, és az ÖMV olajvállaltok, valamint a Gazprom orosz állami gázipari monopólium képviselői. Az évi 55  milliárd köbméteres gázszállítási kapacitásra tervezett vezeték lefektetése a tervek szerint 2017-ben kezdődik meg. (MTI/EPA/Jens Büttner)
Nyitókép: JENS BÜTTNER

Lehet, hogy fel kell télen osztani a gázt Európában?

Ha az oroszok senkinek nem szállítanak, a Nemzetközi Energiaügynökség ügyvezetője szerint sor kerülhet erre.

Közel az idő, hogy porciózni kell a földgázt Európában - írja a Nemzetközi Energiaügynökség jelzése alapján a vg.hu. A jelzésben az is szerepel, hogy fel kell rá készülni, hogy télen Oroszország leállítja a földgázszállítást nyugati irányba.

Fatih Birol, a Nemzetközi Energiaügynökség (IEA) ügyvezető igazgatója szerint a tél közeledtével egyre érthetőbb az orosz szándék erre.

Szerinte az európai országok vészintézkedései - példuál a régi szénerőművek újraindítása - indokoltak voltak, arról szóltak, hogy legyen energia egyáltalán télire.

Birol szerint az atomerőművek is menekülőutat jelentenek a gázínségben.

Címlapról ajánljuk

Kancellárjelöltek vitája: Friedrich Merz megnevezte, kivel kormányozna

Egy héttel a német szövetségi választások előtt, vasárnap az RTL és NTV csatornák közös műsorában találkoztak a kancellárjelöltek egy kétórás televíziós vitában. A felmérések szerint a CDU/CSU jelöltének sikerült a legjobban a politikusok csatája, amelyet több mint nyolcmillióan követtek figyelemmel.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.02.17. hétfő, 18:00
Csiki Varga Tamás
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézet tudományos főmunkatársa
Holnap kezdődnek az orosz-amerikai tárgyalások, Ukrajna nem fogja elismerni ezek eredményét - Híreink az orosz-ukrán háborúról hétfőn

Holnap kezdődnek az orosz-amerikai tárgyalások, Ukrajna nem fogja elismerni ezek eredményét - Híreink az orosz-ukrán háborúról hétfőn

Donald Trump amerikai elnök és Vlagyimir Putyin orosz elnök várhatóan még februárban találkoznak, hogy az orosz-ukrán háború lezárásáról egyeztessenek. Az ukrán haderő bejelentette: kitolták az oroszokat Piszcsanyéből, ez egy falu Pokrovszk elővárosában. Volodimir Zelenszkij ukrán elnök az ország háborús veszteségeiről beszélt. Ma válságtanácskozást tart az Európai Unió, melynek célja megvitatni Trump elnök ukrajnai háborúval kapcsolatos hozzáállását. Közben megérkezett az amerikai és amerikai tárgyalási delegáció is Szaúd-Arábiába, holnap indulnak a tárgyalások. Keir Starmer brit miniszterelnök bejelentette: Nagy-Britannia kész katonákat küldeni Ukrajnába békefenntartó misszióra. Zelenszkij elnök délután azt mondta: Ukrajna soha nem fogja elismerni a szaúdi tárgyalások eredményeit. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború hétfői eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×