eur:
401.9
usd:
370.76
bux:
0
2025. március 31. hétfő Árpád
2017. május 29-én készült kép a British Airways (BA) brit légitársaság utasszállító gépeiről a londoni Heathrow repülőtéren. 2019. szeptember 9-én negyvennyolc órás sztrájkot indítottak a British Airways pilótái bérköveteléseik nyomatékosítására.
Nyitókép: MTI/EPA/Andy Rain

Covid-tesztekkel indítanák újra a transzatlanti légi közlekedést

A British Airways és az American Airlines a oneworld hálózattal együtt szeretné, ha ismét a szokásos kihasználtsághoz közelítene az Amerika és Európa közti légi forgalom.

Három tesztből álló garanciát vállalna arra minden utasánál a brit és az amerikai légitársaság, hogy nem terjesztik a koronavírust: november 25-én indul majd a tervek szerint a tesztelés kísérleti periódusa. A Britsh Airways három amerikai város és London közt üzemeltetett járatainak legalább 500 utasát akarja megnyerni arra, hogy adjanak mintát felszállás előtt, érkezéskor, illetve három nappal érkezésük után. Ez jelenleg az utasoknak nem kerülne pénzbe, a későbbiekről még nem ismertettek részleteket. Az nem derül ki a British Airways közleményéből, hogy milyen típusú tesztet használnának.

"Szeretnénk ezzel bebizonyítani azt, hogy a tesztelés hatékonyabb megelőzési mód a karanténnál"

- mondta el a bejelentés kapcsán a British Airways vezérigazgatója, Sean Doyle a Reuters tudósítása szerint. Hozzátette, bármennyire is örömteliek a vakcinával kapcsolatos bejelentések, sajnos ezek nem segítenek megfelelő mértékben a légi közlekedés újraindításában.

A BA a tesztelési kísérletből származó adatokat független kutatók gyűjtik majd össze, ezután mutatják be azt brit minisztereknek. Céljuk, hogy meggyőzzék őket: egyes országok esetén töröljék el a jelenleg kéthetes karantént, teszteléssel kiváltva.

"Egy ilyen rendszer bevezetésével az emberek biztosabban tudnak tervezni, független a világjárvány aktuális helyzetétől" - vélekedik Doyle.

A brit légitársaság átlagosan heti 84 járatot üzemeltet a londoni Heathrow és a New York-i JFK repterek között, ennek negyedét tudta a múlt héten elindítani. Doyle szerint ez mindannak ellenére zajlik így, hogy a nemzetközi légi szövetség, az IATA tájékoztatása szerint mindössze

44 megbetegedés történt légi közlekedéssel összefüggésben

a koronavírus-járvány kezdete óta, így a repülés nagyon biztonságos a koronavírus terjedésének szempontjából is.

Az amerikai United Airlines a héten kezdte meg korábban meghirdetett koronavírus-mentes járatának közlekedését: a november 16-án indított, 14-es számot viselő Newark-London járat minden két év fölötti utasát szűrték gyorsteszttel felszállás előtt. A következő négy hétben az összes hétfőn, szerdán és pénteken negyed nyolckor induló járatuk utasát tesztelik majd.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!


VIDEÓAJÁNLÓ
Címlapról ajánljuk
replaced

Kiszámolták, mennyibe kerül Ukrajna EU-csatlakozása: fejenként kétmillió forint

A Magyar Külügyi Intézet és a Mathias Corvinus Collegium közös konferenciáján elhangzott, hogy az ukrán uniós csatlakozás teljes költsége öt év alatt majdnem két és fél ezer milliárd euróba kerülne, ami az Európai Unió 2025-ös költségvetésének több mint 12,5-szerese. A részletekről Siklósi Péter, a Magyar Külügyi Intézet vezető kutatója számolt be az InfoRádióban.

Salát Gergely: kifulladt az eddigi kínai növekedési modell, váltásra van szükség

Belső gazdasági problémákkal küzd Kína, paradigmaváltásra van szükség, ami a híresen nagy megtakarításokkal rendelkező lakosságot is komolyan érinti – erről beszélt a Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a Magyar Külügyi Intézet munkatársa az InfoRádióban. Salát Gergely elmondta: a kínai vállalatok a bizonytalanságok ellenére hosszú távra terveznek Magyarországon.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.03.31. hétfő, 18:00
Demkó Attila
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézet programvezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×