eur:
401.9
usd:
370.76
bux:
0
2025. március 31. hétfő Árpád
Nyitókép: Pixabay

Egy ugrással könnyebb lehet a pályaválasztás - új applikáció segíthet

A Junior Next alkalmazás még abban is segít, hogy ha egy adott pályacél eléréséhez a diákmunkán keresztül vezet az út, akkor elmondja, merre lehet elindulni.

Tízből négy fiatal hagyja ott a felsőoktatást, mert nincs tisztában az elvárásokkal és a karrierlehetőségekkel. Ahhoz, hogy a továbbtanulás útvonala könnyebb terep legyen, az anyagi lehetőségeket, viszonyokat is ismerni kell; akár azon is el kell gondolkodni, hogy valaki felsőoktatásba menjen-e vagy szakmát tanuljon, mennyibe kerül a tanulás időszaka alatt az albérlet, lehet-e dolgozni tanulás mellett.

Ezen kérdések könnyebb megvalósítására fejlesztették le a Junior Next applikációt, ennek segítségével tisztábban lehet látni és inspirálódni lehet, hogy milyen érdeklődési terület mit tartogat - ecsetelte az InfoRádióban Török Réka, az Orientify alapítója, az OTP Junior Next App fejlesztési szakértője.

"Az applikációban videók és rövid információs anyagok vannak, lerövidítik azt az utat, amelyet pályaválasztáskor egyébként nagyon nehéz megtenni a fiataloknak és a szüleiknek is. Sok-sok információt kell beszerezni egy átgondolt pályaválasztáshoz" - mondta még.

Az applikáción

karrierterv

is kitölthető, amely alapján az összetartozó információk tömegét egy platformra helyezve a használó egyszerre kap meg nagyon sok ismeretet a személyes esélyeiről, lehetőségeiről.

Az applikáció segít a fiatalok pénzügyi tudatosságának fejlesztésében is, majd tanácsot ad abban a kérdésben, hogy mir kell készülni a továbbiakban.

Ha a célok eléréséhez munkát kell vállalni, akkor az applikáció még ebben is segíthet tájékozódni, az elérhető diákmunkák felsorolásával.

KAPCSOLÓDÓ HANG

VIDEÓAJÁNLÓ
Címlapról ajánljuk
Kiszámolták, mennyibe kerül Ukrajna EU-csatlakozása: fejenként kétmillió forint

Kiszámolták, mennyibe kerül Ukrajna EU-csatlakozása: fejenként kétmillió forint

A Magyar Külügyi Intézet és a Mathias Corvinus Collegium közös konferenciáján elhangzott, hogy az ukrán uniós csatlakozás teljes költsége öt év alatt majdnem két és fél ezer milliárd euróba kerülne, ami az Európai Unió 2025-ös költségvetésének több mint 12,5-szerese. A részletekről Siklósi Péter, a Magyar Külügyi Intézet vezető kutatója számolt be az InfoRádióban.

Salát Gergely: kifulladt az eddigi kínai növekedési modell, váltásra van szükség

Belső gazdasági problémákkal küzd Kína, paradigmaváltásra van szükség, ami a híresen nagy megtakarításokkal rendelkező lakosságot is komolyan érinti – erről beszélt a Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a Magyar Külügyi Intézet munkatársa az InfoRádióban. Salát Gergely elmondta: a kínai vállalatok a bizonytalanságok ellenére hosszú távra terveznek Magyarországon.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.03.31. hétfő, 18:00
Demkó Attila
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézet programvezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×