eur:
412.38
usd:
395.95
bux:
79492.85
2024. december 23. hétfő Viktória
Nyitókép: Pixabay

A Széchenyi Alapok 2,2 milliárd forint tőkebefektetést nyújt a CER árufuvarozó vasútnak

Új mozdonyok beszerzésére szánják a magyar magántulajdonban lévő cégcsoportnak nyújtott támogatást.

A Széchenyi Alapok 2,2 milliárd forint tőkebefektetést nyújt új mozdonyok beszerzésére a magyar magántulajdonban lévő CER vasúti árufuvarozó cégcsoportnak, az erről szóló szerződést csütörtökön írták alá Budapesten.

Jobbágy Dénes, a Széchenyi Alapok elnök-vezérigazgatója elmondta, a vasúti árufuvarozás lendületben van a világban, a tőkebefektetéssel a magyar tulajdonú céget szeretnék segíteni a piacon. A CER csoport részvényeit a tervek szerint 2022 végéig bevezetik a Budapesti Értéktőzsdére.

Horváth László, CER Cargo Holding igazgatóságának elnöke hangsúlyozta, hogy az elmúlt tizenöt évben a kelet-európai régióban működő magyar tulajdonú magánvállalkozás dinamikusan fejlődött, a Széchenyi Alapok befektetése révén a magyar állam kisebbségi tulajdonosként jelenik meg a cégben.

A CER Cargo Holding igazgatósági elnöke elmondta, cseh mozdonygyártóval tárgyalnak 4+1 mozdony beszerzéséről, ebből 4 elektromos, 1 dízel lenne, és lízingelnék a meglévő 19 mozdony mellé.
Hozzátette, a CER Cargo Holding hat országban van jelen a közép-európai térségben, ebből négyben - Szlovákiában, Horvátországban, Magyarországon, Csehországban - már működnek, Ausztriában és Romániában hamarosan indítják a napi fuvarozást, a távlati tervnek tekintik, hogy Szerbiában, Lengyelországban és Dél-Németországban is fuvarozzanak.

A CER Cargo Holding forgalma 2016-tól átlagosan évi 21 százalékkal bővül és tavaly meghaladta a 25 millió eurót. A 160 főt foglalkoztató cég tavalyi szállítási kapacitása 4 millió tonna felett volt, a 11 saját és 8 bérelt mozdonyból álló flotta azonban nem biztosít elegendő szabad kapacitást. A társaság hagyományos vasúti árufuvarozás mellett klasszikus vasúti és intermodális fuvarozásszervezést és szállítmányozást is végez, valamint haditechnikai és egyéb speciális szállítási megbízásokat is teljesít.

A 2,2 milliárd forint tőkebefektetés eredményeként számottevő növekedést tervez elérni a társaság, amelynek saját tőke értéke két éven belül várhatóan meg fogja haladni a 10 milliárd forintot.
A Széchenyi Alapok - korábban Széchenyi Tőkealap-kezelő Zrt. - 100 százalékos állami tulajdonban lévő, a Pénzügyminisztérium alá tartozó gazdasági társaság. Az alapkezelő első tőkealapját, a Széchenyi Tőkebefektetési Alapot (SZTA) 2011-ben indította el a magyar kkv-k támogatására, azóta már hat tőkealapot kezel, a jelenlegi tőkeprogramjain keresztül közel 83 milliárd forint tőkekerettel gazdálkodik. Megalakulása óta 120 befektetést és több, mint 40 exitet hajtott végre.

Címlapról ajánljuk
Hogyan tovább Magdeburg után? Új törvényt, újfajta megfigyelést szeretne a belügyminiszter

Hogyan tovább Magdeburg után? Új törvényt, újfajta megfigyelést szeretne a belügyminiszter

A gyász ellenére az élet megy tovább. Olyannyira, hogy a péntek esti szörnyű terrortámadás után szerte az országban továbbra is nyitva tartanak a karácsonyi vásárok. A hangulat azonban jó ideig aligha lesz olyan, mint az öt halálos áldozatot és több mint 200 sérültet követelő gázolásos merénylet előtt volt.
VIDEÓ
Jön a karácsony - Mi történik a piacokon?

Jön a karácsony - Mi történik a piacokon?

Jön a karácsony, vele együtt pedig valóságos adatdömpinggel indult a hét a tőzsdéken. Reggel a magyar makrogazdasági adatok domináltak, de érkezett az Egyesült Királyság harmadik negyedéves folyó fizetési mérlege is, majd délután a Chicagói Fed-index és egy amerikai fogyasztói bizalmi mutató került a figyelem középpontjába. Ázsiában jó hangulatban telt a kereskedés reggel, Európában hol mínuszba, hol pluszba fordultak az irányadó indexek napközben, míg az amerikai tőzsdék a nyitás után nem sokkal lefelé vették az irányt. A magyar tőzsde felülteljesítő volt, a nap kétségkívül legfontosabb tőzsdei sztorija a Gránit Bank részvényeinek debütálása volt a BÉT-en.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×