eur:
413.98
usd:
396.34
bux:
78741.84
2024. december 22. vasárnap Zénó
Nyitókép: boeing.com

Időzített bomba ketyeg a repülési piacon

A Boeing 737 MAX-ok a visszatérésükkel is komoly galibát okozhatnak, két vállra fektetve bizonyos piaci szereplőket.

A 2018 év végi indonéziai és a 2019 márciusi etiópiai tragédiát követően csaknem egy éve nem repülhetnek a Boeing 737 MAX-ok, világszerte nagyjából 500 gépet parancsoltak a földre. Ha máshogy nem tudták megoldani, a légitársaságoknak egyik napról a másikra kellett repülőket bérelniük a kiesett kapacitások pótlására, és az elhúzódó szoftverjavítási és engedélyeztetési eljárás miatt ez felpörgette a bérbeadási piacot.

Ezek újbóli forgalomba állásával, valamint azzal, hogy a Boeingnél közel 400 újabb gép várja, hogy végre a légitársaságokhoz kerülhessen (a gyártást csak idén januártól függesztették fel), kidurranhat a bérbeadó piacon felfújódott lufi - írta az airportal.hu az Aerotelegraph alapján.

Bár a Boeing korábbi nyilatkozatai szerint a legyártott gépeket több hónapra elnyújtva adják csak át üzemelésre, ekkora plusz kapacitás megjelenésére még nem volt precedens, így nem jelezhetők előre a pontos hatások, egyes bérbeadó cégek akár csődbe is mehetnek emiatt.

Közben tovább tart a bizonytalanság a MAX-ok engedélyeztetésével kapcsolatban. Az amerikai Szövetségi Légügyi Hivatal (FAA) vezetője, Steve Dickson a Singapore Airshow-n elmondta:
a MAX tanúsításának továbbra sincs határideje, helyette az elvégzendő feladatokra koncentrál az FAA, a folyamat következő fontos állomása pedig egy hatósági tesztrepülés lesz. Ennek időpontja egyelőre nincs kitűzve, de arról, hogy addig még milyen kérdéseket kell lezárni és milyen teendők vannak, már közel van a megállapodás az érintettek között.

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Miután szombaton évzáró nemzetközi sajtótájékoztatót tartott a miniszterelnök, vasárnap este az M1-nek is interjút adott. Meglátása szerint Brüsszel nagy árat fog fizetni azért, hogy még mindig úgy gondolja, mindent az eddigiek szerint kell tovább csinálni. Ukrajnában és a világban is új realitás van, ehhez kell alkalmazkodni, Magyarország is ezt teszi a gazdasági semlegességgel és a jövő évi költségvetéssel is. "Jobban fogunk élni, de hogy szebben tudunk-e, ez a kérdés" - zárta az interjút.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.12.23. hétfő, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×