Infostart.hu
eur:
363.46
usd:
308.16
bux:
138891.07
2026. április 14. kedd Tibor
Nyitókép: Unsplash/John Schnobrich

Fontos tudnivalók az szja-bevallásról

Mindenkinek elkészíti a Nemzeti Adó- és Vámhivatal az szja-bevallás tervezetét, akiről kifizetői, munkáltatói adattal rendelkezik, de az egyéni vállalkozóknak – a tavaly mellékállásban katás vagy evás vállalkozókat kivéve –, valamint az őstermelőknek és az áfás magánszemélyeknek továbbra is önállóan kell benyújtaniuk a bevallást.

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) arra hívta fel a figyelmet, hogy az egyéni vállalkozóknak – kivéve a tavaly mellékállásban katás vagy evás vállalkozókat –, az őstermelőknek és az áfás magánszemélyeknek továbbra is önállóan kell benyújtaniuk az szja-bevallást. A NAV által összeállított tervezet, amely a munkáltatóktól, kifizetőktől származó adatokat tartalmazza, azonban nekik is nagyban megkönnyíti a bevallás elkészítését.

A tervezetek március 15-étől elérhetőek a NAV honlapján, illetve a kormányzati portálon egyaránt. Amennyiben valaki nem szeretne az elektronikus hozzáféréshez szükséges ügyfélkapút nyitni, akkor március 16-ig kérheti a tervezet postázást, jegyezte meg Kis Péter András NAV-szóvivő az InfoRádiónak.

Az egyéni vállalkozók, az őstermelők és az áfás magánszemélyek a tervezet adatainak megtekintése, a nem kifizetőtől, munkáltatótól származó jövedelmi adatok, valamint a vállalkozói, őstermelői tevékenységgel összefüggő adatok kiegészítése, majd mentése után küldhetik be a bevallást elektronikusan, a webes kitöltő felületen.

A személyijövedelemadó-bevallás benyújtási határideje

mindenkinek egységesen május 20.

Az szja 1+1 százalékáról is május 20-áig rendelkezhetnek a felajánlók, addig választhatnak egy támogatni kívánt civil szervezetet, egy vallási közösséget vagy a Nemzeti Tehetség Programot. Az egyházak részére tavaly tett rendelkező nyilatkozatok szintén eddig az időpontig módosíthatók, vagy vonhatóak vissza.

A változásokról, a teendőkről, a határidőről és az 1+1 százalékról minden fontos információ megtalálható a NAV honlapján.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

Elemzők az Arénában: új kihívások előtt a Tisza Párt és a Fidesz-KDNP

Az országgyűlési választások után kialakult helyzetről, a Magyar Péter előtt álló utakról, Orbán Viktor jövőjéről beszélt Virág Andrea, a Republikon Intézet stratégiai igazgatója és Kiszelly Zoltán, a Századvég politikai elemzési igazgatója az InfoRádió Aréna című műsorában.
inforadio
ARÉNA
2026.04.15. szerda, 18:00
Nyeste Orsolya az Erste vezető elemzője és Madár István a Portfolio vezető elemzője
Madár István a Portfolio vezető elemzője
Nőtt a béke esélye, emelkedtek a tőzsdék Amerikában

Nőtt a béke esélye, emelkedtek a tőzsdék Amerikában

A kedvezőtlen nemzetközi hangulat sem zavarta a magyar tőzsdét hétfőn: a Tisza Párt győzelmére kiemelkedő forgalom mellett dőltek a csúcsok a BUX indexben és a Telekom kivételével a nagypapírokban egyaránt. A Fidesz-közeli cégek részvényei azonban komoly esést szenvedtek el. Nemzetközi szinten a keddi nap a mérsékelt optimizmus jegyében telhet, tekintve, hogy esni kezdett az olajár és újra enyhülnek az iráni feszültségek. A magyar tőzsde kisebb elmozdulásokkal nyitott, a nyitást követően azonban ismét gyorsan megjelentek a vevők. A Mol és az OTP is új történelmi csúcsra ugrott. Az amerikai kereskedés kifejezetten optimista hangultaban telt: a befektetők láthatóan óvatosan optimisták az iráni konfliktus rendezésének esélyeit illetően. Hasonló témákról is szó lesz következő befektetési konferenciánkon, május 12-én jön a Portfolio Investment Day 2026. Ne hagyja ki az év egyik legizgalmasabb befektetési eseményét! Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×