eur:
411.26
usd:
392.91
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
Borsószem nagyságú jégdarabok egy kukoricaföldön Kecskemét határában 2013. május 31-én, miután jégeső vonult át a térségen.
Nyitókép: MTI Fotó: Ujvári Sándor

Szinte naponta használni kell a jégkármérséklő-rendszert

Az eddigi káradatok igazolják a jégkármérséklő-rendszer hatékonyságát, nagyságrendekkel csökkent a jégkár a mezőgazdaságban - közölte az agrárminiszter írásos válaszában Magyar Zoltán (Jobbik) országgyűlési képviselő kérdésére.

Az Országgyűlés honlapján olvasható válaszban Nagy István közölte: az ország teljes területére kialakított rendszer hatására

  • az idei, június 6-ig tartó kárenyhítési évben 1417 hektárra jelentettek kárigényt,
  • míg a megelőző időszakban 3700 hektárra,
  • a 2017-es évben pedig több mint 7700 hektárra.

A jégesőkárra kifizetett összeg is csökkent, a tavalyi kárenyhítési évben 615 millió forint volt, alig több mint egyharmada az előző évinek.

A miniszter emlékeztetett, hogy a 2018. május 1-től működtetett és a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) tulajdonában álló rendszer az ország egész területére kiterjed, elsőként Európában.

Kitért arra is, hogy a hatékonyság növelése érdekében idén két héttel korábban, április 15-től kezdődött a védekezési időszak, és az elmúlt másfél hónap alatt a NAK tájékoztatása alapján 26 alkalommal lépett működésbe a rendszer

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Lecsapott az Oresnyik Ukrajnára, hatalmasat hibázhatott Washington - Háborús híreink pénteken

Lecsapott az Oresnyik Ukrajnára, hatalmasat hibázhatott Washington - Háborús híreink pénteken

Bár csütörtök reggel még arról szólak a jelentések, hogy Oroszország - a történelem során először - interkontinentális ballisztikus rakétával (ICBM) támadta meg Ukrajnát, mostanra az amerikai forgatókönyv vált valószínűbbé: Vlagyimir Putyin orosz elnök bejelentette, hogy egy Oresnyik közepes hatótávolságú ballisztikus rakétával támadták Ukrajnát. Az is kiderült, hogy a rakéta indítása előtt harminc perccel Moszkva értesítette Washingtont, bár erre a lépésre a nemzetközi egyezmények szerint (melyekből egyébként a Kreml kilépett) csak ICBM-ek esetén lett volna szükség. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfontosabb híreivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×