eur:
413.94
usd:
396.69
bux:
78741.84
2024. december 23. hétfő Viktória
Egy banki alkalmazott készpénzt vesz át egy ügyféltől, aki ötezer forintosokkal fizet az FHB Bank XIII. kerületi Váci úti bankfiókjában.
Nyitókép: Máthé Zoltán

Több mint 100 ezren férhetnek hozzá pénzükhöz öt év után

Több mint 600 milliárd forinthoz juthatnak hozzá.

Az év utolsó napján, azaz hétfőn lejár a 2013-ban nyitott tartós befektetési számlák (tbsz) megtakarításainak ötéves tartási ideje; a Magyar Nemzeti Bank adatai alapján több mint 100 ezer darab számla tulajdonosa - több mint 600 milliárd forint értékű befektetés után - juthat hozzá a hozamaihoz adómentesen e számlákról.

Az MNB honlapján elérhető legfrissebb adatok szerint összesen

354,4 ezer tartós befektetési számlát nyitottak október végéig

a hitelintézetek, a befektetési vállalkozások és a fióktelepek .

A tbsz-eken elhelyezett befektetések összértéke 2 614,1 milliárd forint.

A tartós befektetési számlák lényege, hogy a megtakarítás után nem kell adót fizetni, amennyiben a számla tulajdonosa öt évig a számlán tartja az elhelyezett összeget. Három év után is van már kedvezmény, ekkor 10 százalékos személyi jövedelemadó (szja) terheli a hozamokat pénzfelvétel esetén.

A szabályozás alapján tbsz keretében kétfajta számla létezik: az egyiken bankbetéteket, a másikon értékpapírokat lehet tartani.

A számlákra csak a nulladik évben, az úgynevezett gyűjtőévben lehet befizetni, azt követően, hogy 25 ezer forintos kötelező nyitóbefektetéssel megnyitotta a számlát.

A lekötési időszak végén a megtakarítás részben vagy egészben is felvehető, illetve újra be is fektethető.

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Miután szombaton évzáró nemzetközi sajtótájékoztatót tartott a miniszterelnök, vasárnap este az M1-nek is interjút adott. Meglátása szerint Brüsszel nagy árat fog fizetni azért, hogy még mindig úgy gondolja, mindent az eddigiek szerint kell tovább csinálni. Ukrajnában és a világban is új realitás van, ehhez kell alkalmazkodni, Magyarország is ezt teszi a gazdasági semlegességgel és a jövő évi költségvetéssel is. "Jobban fogunk élni, de hogy szebben tudunk-e, ez a kérdés" - zárta az interjút.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.12.23. hétfő, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×