Az idén már harmadszor megrendezett középvállalati csúcstalálkozón a vállalkozásokat rangsoroló BÉT 50 elnevezésű kiadványt is bemutatták. Az eseményt a Budapesti Értéktőzsde vezérigazgatója, Végh Richárd nyitotta meg. Elmondta kihívásokkal teli időket élnek a cégek, hiszen a digitalizáció és a munkaerőhiány hatásai egyszerre jelentkeznek. Végh Richárd szerint a budapesti börze legnagyobb kibocsátója, az OTP ösztönző példája lehet a növekvő vállalatoknak.
Csányi Sándor az OTP Bank elnök-vezérigazgatója beszédét a bank korai szakaszára visszatekintve kezdte. Elmondta: 1993-94-ben mindenki elzárkózott attól, hogy az OTP tőzsdére menjen. Ma mégis 10 milliárd dollárt ér a kezdeti 300 milliós cégérték után.
Kifejtette: biztosat egyelőre az árfolyam alakulása miatt nem lehet mondani, de
történelmi jelentőségű lehet az OTP csoport 2018-as eredménye,
amely eléri az egymilliárd eurót, vagy nagyon közel lesz hozzá. Ennél biztosabbat azért nem lehet mondani, mert nem tudni, hogyan alakul majd az euró árfolyama.
Csányi Sándor a finanszírozásáról szólva kiegészítette: ma Magyarországon az európai átlagnak megfelelők a vállalatok hitelezési lehetőségei. A bank vezetője arról is említést tett, hogy sokan beszélnek a digitalizációról, de az OTP kézzelfoghatóan cselekszik is, mintegy száz projektet már megvalósítottak, és januártól újabb, a folyamatokat gyorsító digitális megoldást vezetnek be.
A bankvezér arra számít, hogy az OTP-csoport esetében a jövőben tovább nő az akvirált pénzintézetek súlya csoportszinten, vagyis a külföldi leányvállalatok hozzájárulása a bankcsoport profitjához nőni fog.
Az elnök-vezérigazgató végül a kamatkörnyezetről elmondta: a kamatpálya nem kiszámítható, de annyi bizonyos, hogy a kamatok nem fognak az alacsony szinteken maradni.