Salgótarján és Paks polgármestere június elején kötött megállapodást arról, hogy okos várossá formálja az irányítása alatt működő várost.
Olyan beruházásokról, projektekről van szó, amelyek egyebek között környezettudatossá és energiatakarékossá teszik a települést.
Az okos város jellemzője például, hogy akár a közintézményekben, akár az egész városban összehangoltan irányítják a közszolgáltatásokat, az energiahálózatot, a víz- és csatornarendszert, a hulladékgazdálkodást vagy a tömegközlekedést. Környezettudatos és energiatakarékos lehet a napenergia hasznosítását akár központilag, számítógép-vezérléssel megoldó fejlesztés. Ez a magyarországi városok esetében inkább a távoli jövő fejlesztése - mondta az InfoRádiónak az OTP Ingatlanpont kelet-magyaországi regionális vezetője.
A közelebbi jövő Smart City megoldásai közé tartozhat itthon a közintézmények, Salgótarjánban például iskolák, egészségügyi intézmények költséghatékony működtetése.
Magyarországon Salgótarjánban a legalacsonyabbak az ingatlanárak, de ha a város Smart City projektekbe invesztál, az akár 20-30 százalékos áremelkedést is hozhat az ingatlanpiacon - tette hozzá Nagy Péter.