Infostart.hu
eur:
379.11
usd:
319.5
bux:
130202.21
2026. február 13. péntek Ella, Linda

Nem Izer Norbert vezeti a NAV-ot

Jelenleg nem Izer Norbert államtitkár az adóhivatal vezetője – cáfolt rá a sajtóértesülésekre a Pénzügyminisztérium.

A Világgazdaság nyomán több sajtóorgánum írt arról, hogy a Nemzeti Adó- és Vámhivatal éléről két év után leköszönő Tállai András után máris a kedden államtitkárrá kinevezett Izer Norbert a NAV első embere. Az InfoRádió megkereste a Pénzügyminisztériumot. A szaktárca rövid írásos közleményben közölte, hogy a Pénzügyminisztériumban jelenleg a Nemzeti Adó- és Vámhivatal vezetéséért felelős államtitkári pozíció még nincs betöltve.

„A NAV-ot jelenleg Tamásné Czinege Csilla helyettes államtitkár vezeti, a pénzügyminiszter pedig irányítja. Izer Norbert a Pénzügyminisztérium adóügyekért felelős államtitkára. A NAV új vezetőjének kinevezésére hamarosan sor kerül”

- közölték.

Igaz, érdeklődésünkre a tárca rövid válaszában nem cáfolta, hogy a 2016-ban a PwC adótanácsadó cégtől a Nemzetgazdasági Minisztériumhoz került, és kedden adóügyekért felelős államtitkárrá kinevezett Izer Norbert a későbbiekben a NAV élére kerülhet.

Izer Norbert a Világgazdaság értesülései szerint további lépéseket ígért az adóadminisztráció csökkentésében, valamint hatékonyabb együttműködést az adószakma képviselőivel.

Címlapról ajánljuk
Sorban álltak az érvek a cukrászdák bevonására az 5+1 akciótervbe

Sorban álltak az érvek a cukrászdák bevonására az 5+1 akciótervbe

Erdélyi Balázs, a Magyar Cukrász Ipartestület szakmai elnöke az InfoRádióban részletezte: akár bérre, akár gépek megújítására fordíthatják a forrásokat, mindenképpen kulcsfontosságú segítséget kapnak a kormányzattól; vékony a határ, hogy a cukrászda üzemeltetése megtérüljön, de a vásárló távolmaradjon az árakat látva.

„A liberális demokrácia kezdi felzabálni saját magát” – Schiffer András az Arénában

Anti-imperialistaként kutyakötelessége az embernek tiltakozni az ellen, hogyha valaki azt gondolja, egy meghatározó ország elnökeként elrendezheti más országok sorsát, de azzal sem ért egyet, hogy Donald Trumppal ellentétben az európai politikában a döntések nem megszemélyesíthetők. Schiffer András ügyvéd, korábbi országgyűlési képviselő, az LMP alapítója és korábbi társelnöke beszélt erről az InfoRádió Aréna című műsorában.
inforadio
ARÉNA
2026.02.13. péntek, 18:00
Hidasi Judit
japanológus, a Budapesti Gazdaságtudományi Egyetem professor emeritája
Elromlott a hangulat Amerikában, ismét ütötték a szoftvercégeket, estek a nemesfémek is

Elromlott a hangulat Amerikában, ismét ütötték a szoftvercégeket, estek a nemesfémek is

A japán Nikkei és a dél-koreai Kospi index is új történelmi csúcsra emelkedett ma, a nyitás után pluszba lendültek az európai és az amerikai piacok is. A befektetők elsősorban a vállalati gyorsjelentésekre és a délután megjelenő amerikai makroadatra figyelnek, a heti friss munkanélküli segélykérelmek számáról kapunk mag friss statisztikát. A magyar tőzsdén az OTP és a Magyar Telekom nagyot emelkedett. Estére elromlott a hangulat Amerikában, ismét ütötték a szoftvercégeket, de az aranyat és az ezüstöt is. Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×