eur:
394.04
usd:
369.56
bux:
65660.95
2024. április 23. kedd Béla

Átlépte a 80 dolláros küszöböt a Brent nyersolaj ára

Átlépte a 80 dolláros küszöböt az északi-tengeri Brent nyersolaj ára csütörtökön az Intercontinental Exchange (ICE) londoni jegyzésében, 2014 novembere óta első alkalommal, azokra az aggodalmakra, hogy kieshet Irán az olajexportálók sorából az újra életbe lépő amerikai szankciók miatt és így tovább csökkenhet a kínálat az egyensúly közelébe került világpiacon.

A legközelebbi, júliusi határidős jegyzésben a Brent 80,12 dolláron, 1,05 százalékos pluszban érte el eddigi napi maximumát. Délután három óra körül 0,72 százalékos nyereségben, 79,85 dolláron állt a jegyzés.

A New York-i árupiacon a nyugati féltekén irányadó West Texas Intermediate (WTI) amerikai könnyűolajfajta júniusi szállításra hordónként 72,30 dollárba került eddigi napi maximumán, 1,13 százalékkal drágult a szerdai záráshoz képest. Délután három órakor 72,11 dolláron, 0,87 százalékos pluszban állt a jegyzés.

Venezuela kitermelésének csökkenése mellett felfelé hajtja az árakat, hogy a nemzetközi atommegállapodásból a múlt héten kilépő Egyesült Államok visszaállítja a korábbi szankciókat, ha csak nem sikerült új alkut kötni Iránnal.

Az Iránnal üzletelő külföldi cégeket is sújtó amerikai büntetőintézkedésekre reagálva a francia Total, a világ negyedik legnagyobb olaj- és gázipari vállalata szerdán közölte, hogy kiszállhat több milliárd dolláros iráni projektjéből, ha nem mentesítik a szankciók hatálya alól.

A tavaly júliusban aláírt, ötmilliárd dollár értékű megállapodás értelmében a Total vezette nemzetközi konzorcium tárhatná fel és aknázhatná ki az Irán és Katar közt elterülő hatalmas gázmező, a Déli Pars-mező 11. szakaszát.

Címlapról ajánljuk
Patthelyzet: erősödik az idegengyűlölet, de az orosz gazdaságnak nagy szüksége lenne a vendégmunkásokra

Patthelyzet: erősödik az idegengyűlölet, de az orosz gazdaságnak nagy szüksége lenne a vendégmunkásokra

A közép-ázsiai vendégmunkások kulcsszerepet játszanak az orosz gazdaságban, a márciusi, moszkvai terrortámadás azonban jókora zavart okozott a bevándorláspolitikában. Gönczi Róbert, a Migrációkutató Intézet elemzője az InfoRádióban elmondta: „társadalmi trendforduló” érzékelhető a bevándorlókkal szemben, amit egy idő után már az orosz kormányzat sem hagyhat figyelmen kívül. A helyzet nem könnyű, ugyanis az állam eddig vendégmunkások alkalmazásával próbálta mérsékelni a munkaerőhiányt.

Nagy durranás: régóta várt amerikai szuperfegyvert kaphatnak az ukránok

Kijev már szinte a háború kitörését követően kérte Washingtontól, hogy küldjön több száz kilométeres hatótávolságú ballisztikus rakétákat is.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.23. kedd, 18:00
Sz. Bíró Zoltán
történész, Oroszország-szakértő
Berobbant a mesterséges intelligencia a vállalatok életébe, mindenki beszáll az AI-versenybe

Berobbant a mesterséges intelligencia a vállalatok életébe, mindenki beszáll az AI-versenybe

Az első számú globális megatrend lett a mesterséges intelligencia boom, ami alapjaiban ír át üzleti modelleket, diszruptálhat iparágakat és felborítja az eddigi játékszabályokat. Egy teljes konferencianapon keresztül azzal foglalkozunk az AI in Business c. rendezvényünkön, milyen változásokat hoz az AI az üzlet számára az egyes szektorokban és területeken. Mellébeszélés helyett üzleti stratégiákat, valós megoldásokat és use case-eket mutatnak be a témát ismerő tanácsadók, IT-beszállítók, és azok a vállalati vezetők, akik már aktívan keresik vagy már meg is találták az AI-ban rejlő üzleti lehetőségeket. A Portfolio AI in Business rendezvényéről ebben a cikkünkben számolunk be.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×