Infostart.hu
eur:
363.71
usd:
316.31
bux:
146434.22
2026. július 31. péntek Oszkár

Rosszt hírt közölt a Tesla

A negyedik negyedévben is a tervezettnél kevesebb Model 3 autót szállított le megrendelőinek az elektromos autókat gyártó Tesla.

A Tesla szerdai amerikai tőzsdezárás után kiadott közleménye szerint a negyedik negyedévben a Model 3 típusból 1550 került a megrendelőkhöz.

A gyártási volument a Tesla eredetileg heti 5 ezerre tervezte felfuttatni 2017 végére. A szerda esti közlemény szerint ezt a szintet azonban legkorábban 2018 közepén fogja tudni elérni.

A negyedik negyedévben a Tesla összesen 29 870 elektromos autót értékesített, 27 százalékkal többet, mint egy évvel korábban. A Model S típusból 15 200, a Model X típusból pedig 13 120 került tulajdonosához. A legyártott autók száma 24 565 volt a negyedik negyedévben, ebből 2425 volt Model 3.

A Tesla részvénye két százalékkal gyengült a tőzsdén kívüli forgalomban csütörtökre virradóra. A részvény árfolyama egy év alatt közel ötven százalékkal emelkedett.

Címlapról ajánljuk
Megvan, mikor „lehet a régi” a Mol finomítója, de addig is segítségre van szüksége

Megvan, mikor „lehet a régi” a Mol finomítója, de addig is segítségre van szüksége

Magyar Péter a Mol százhalombattai finomítójában tájékozódott az üzemanyagellátási helyzetről és a létesítmény javításának állásáról – ezt ismertetve a kiskereskedelmi üzemanyagárakról is szót ejtett. Hernádi Zsolt beszélt ezeken a témákon túl a Shelltől megvásárolt gázkitermelési lehetőségről – az Aphroditének elmondása szerint akkora jelentősége lesz Európára nézve, mint a romániai Neptun gázmezőnek.
inforadio
ARÉNA
2026.07.31. péntek, 18:00
Csörnyei Géza
a Fővárosi Vízművek Zrt. vezérigazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
2026. július 31. 12:20
2026. július 31. 12:18
×
×