eur:
410.96
usd:
392.3
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
Nagy változás: ha mobilinternetet használ, akkor ne lepődjön meg

Nagy változás: ha mobilinternetet használ, akkor ne lepődjön meg

Május elsejétől már a Magyar Telekomnál sem lassítják a mobilinternet szolgáltatást, ha elfogy az adatkeret, hanem a Telenorhoz és a Vodafone-hoz hasonlóan leáll az adatforgalmazás a keret kimerülésekor, és csak plusz vásárlással működik újra. A Telekom esetében a korábbi előfizetőket nem érinti ez a változás.

Zavarta az ügyfeleket az a megoldás, hogy az adatkeret elfogyása után lassította a Magyar Telekom a mobilinternet-szolgáltatást, és bár átmenetileg ez megoldást jelenthetett, emellett bosszankodást is, hiszen hiányzott a megszokott mobilinternet-élmény és a gyorsaság – közölte újból a társaság az InfoRádió megkeresésére. Hozzátették, a legtöbb előfizető eddig is vásárolt kiegészítő adatkeretet, vagy váltott egy másik, nagyobb adatot tartalmazó csomagra. Azok pedig, akik nem tudtak vagy akartak erre többet költeni, jellemzően wifit kerestek, és azt használták, ez feltehetően most sem fog változni.

A Telekom válaszából válaszból kiderül, a mobilinternetre vonatkozó változás

csak az új csomagokat érinti.

A meglévő régebbi szerződéseket nem, ugyanakkor a régi, havidíjas mobildíjcsomagokat, mobilinternet-csomagokat, valamint forgalombővítő opciókat lezárja a szolgáltató, ami azt jelenti, hogy új szerződést vagy az ezekre való váltást már nem engedi most május elsejétől. Az ezen csomagokban lévő előfizetőknél a hűségidő végéig nem változnak a feltételek. A Magyar Telekom most is megerősítette, hogy az új előfizetői portfóliója rugalmasabb, egyénre szabhatóbb, ami az előfizetők számára nyomon követhetőbb.

A Vodafone-nál

már két éve leáll az adatforgalom,

ha elfogy a csomagban lévő adatmennyiség, ugyanakkor van egy automatizmus szolgáltatás, amely plusz adatcsomagot ad, 200 MB-ot, ez pénzbe kerül, majdnem 500 forintba, és az előfizetők bármikor vásárolhatnak kiegészítő adatmennyiséget is. A Vodafone is azzal indokolta a teljes leállítást, hogy az ügyfelek mindig a megszokott felhasználói élményt kapják. A plusz adatopciókkal azonban nem kötelező élni, és mivel a szolgáltató a havi adatkeret 80 százalékánál már SMS-ben küld tájékoztatást, vissza lehet fogni az adatforgalmazást, és beosztani a maradékot, 100 százaléknál egyébként ismét jön egy SMS, a meglepetés tehát kizárva.

A Telenornál még felemás a helyzet, a társaság közlése szerint az elmúlt egy-két évben kötött modernebb szerződéseknél már jellemzően nincs lassítás, ugyanakkor azoknál, akik még régebbi előfizetésekben ülnek, továbbra is a lassítás jellemző, ha elfogy az adatkeret. A figyelmeztető SMS-ek pedig itt is érkeznek. A szolgáltató honlapján a hálózatsemlegességi rovatban tarifánként kereshető, hogy hol milyen sebességre lassítják az adatforgalmat a keret kimerülése után. A Telenor válaszában felhívta a figyelmet arra, hogy a 4G és a 4G+ bevezetése óta az emberek leginkább videók és képek nézésére használják a mobilnetet, ezek pedig lassított nettel élvezhetetlenek. Korábban mondjuk egy Edge hozzáférés és a lassított internetforgalom között nem volt akkora a szakadék a sebességben, mint most a 4G és a lassított net között, ez pedig frusztrálja az ügyfeleket.

A lassított internet egyébként legfeljebb egy dologra volt alkalmas, hogy szöveges csetüzenetet küldjön vele a felhasználó. Enélkül azonban marad az SMS arra a maradék időre, amíg az új hónap meg nem kezdődik, vagy kiegészítő adatcsomagot kell vásárolni.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló hírekről, vagy elmondaná a véleményét, lájkolja az InfoRádió Facebook-oldalát!

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×