„2016-ban közel 18 millió csomagot kezelt a Magyar Posta, ami több mint 12 százalékos növekedést mutat az előző évhez képest, erre az évre is hasonló növekedési ütemet várnak - mondta a társaság vezérigazgató-helyettese. Majtényi Kálmán hozzátette, többmilliós a külföldre induló csomagok nagyságrendje, de az onnan érkezők mennyisége még nagyobb, meghaladja a tízmilliót.
Csomag vagy levél?
A Magyar Posta vezérigazgató-helyettese kiemelte, jellemző, hogy az ügyfelek nem tudatosítják, hogy csomagként vagy levélként érkezik-e meg a megrendelt termék.
„Sokszor tapasztaljuk, hogy nemzetközi, főleg távol-keleti webáruházak az árakkal igyekeznek ügyfeleiket megfogni, próbálják a szállítási költségeiket is minimalizálni. A nemzetközi postai világban
a levélküldemények lényeges olcsóbb, de alacsonyabb minőségű szolgáltatási szintet jelentenek.”
Egy mobiltelefon-alkatrész vagy pendrive levélként is megérkezik, csak lényegesen később és kevesebb nyomonkövetési információval, mint ha csomagként adták volna fel – mondta Majtényi Kálmán.
A posta vezérigazgató-helyettese azt is elmondta, külföldön milyen súlyhatárai vannak a levélküldeményeknek.
"Itthon félkilónál nehezebb terméket nem lehet levélként feladni, külföldön 2,5 kilogramm a limit, de nem is a súly, hanem a kiterjedés miatt. 20-30 centi dimenziójú kockákat kell elképzelni, amelyek nyilvánvalóan nem kézbesíthetőek levélszekrényben."
Egy csomagszolgáltatás tehát lényegesen kedvezőbb időbeli és nyomonkövetési információkkal rendelkezik - foglalta össze a vezérigazgató-helyettes. Majtényi Kálmán jelezte, egy csomag Európában 2-4 munkanap alatt ér célba. Levelek esetén, függően attól, hogy elsőbbségin vagy normál módon adták fel, 8-12 munkanap is lehet. Tengerentúli viszonylatban természetesen nagyobbak a számok – tette hozzá a Magyar Posta vezérigazgató-helyettese.
„Csomag esetén 8-10 munkanap, levélküldemény esetén a Távol-Keletről akár egy hónap vagy extrém esetben még ennél több idő is lehet az átfutás.”
Majtényi Kálmán elmondta, a legtöbb csomag most már Távol-Keletről érkezik,
a legnagyobb beküldő Kína.
Az érkező csomagok 30 százaléka innen érkezik, többnyire levélküldeményként. Jelentős küldő még Hollandia és Németország is. Kifelé a szomszédos országokon – Románia, Szlovákia, Ausztria - túl Nagy-Britannia és Németország fontos célország – jelezte a Magyar Posta vezérigazgató-helyettese.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló hírekről, vagy elmondaná a véleményét, lájkolja az InfoRádió Facebook-oldalát!