eur:
411.23
usd:
392.77
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
A kormány sem cáfolja: jöhet az új különadó

A kormány sem cáfolja: jöhet az új különadó

A Portfolio érdeklődésére nem cáfolta a Miniszterelnökség, hogy a kormány új, a kiskereskedelmi multicégeket érintő intézkedéscsomagon dolgozik, ahogyan az szerdán kiszivárgott.

Az Index értesülései szerint az élelmiszerbotrányra hivatkozva újabb, a külföldi tulajdonú élelmiszerláncok szívatására kitalált javaslatcsomagot nyújtott be a kormánynak Lázár János és Varga Mihály. Ezek között szerepel többek között, hogy évi 20 milliárd forintot szednének be az áruházaktól a parkolásért, és hogy kötelezően felvetetnének embereket a boltokba.

Az értesülés megjelenése után megkereste a Portfolio a Miniszterelnökséget és a Nemzetgazdasági Minisztériumot. A Miniszterelnökség a következő választ küldte:

"A kormány 2010 óta kiemelten foglalkozik a kereskedelempolitika szabályozási kérdéseivel, és továbbra is fontos a szektor, valamint az élelmiszeripar hazai szereplőinek erősítése. Időről időre természetesen felmerülnek lehetőségek, amelyeket a kormányzat különböző szakmai szinteken megfontol, ugyanakkor a kormány eddig nem döntött semmilyen szabályozási javaslatról. Bizonyosak vagyunk abban, hogy bármely intézkedéssel, amelyet a kormányzat hozni fog, a nemzetközi láncok azonnal Brüsszelhez fognak fordulni. A kormány ugyanakkor nem a nemzetközi láncok profitjának növeléséért, hanem a hazai fogyasztók érdekeiért dogozik, így minden Brüsszel felől érkező támadással fel fogjuk venni a harcot."

A minisztérium tehát nem cáfolta az értesülést, ezért a lap szerint a javaslatcsomag napirenden lehet, és a kormány hajlandó a kötelezettségszegési eljárások felvállalására is Brüsszellel szemben, vagyis konkrét elképzelésekről van szó.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Alig költ az EU Ukrajnára, hiába a nagy fogadkozások

Alig költ az EU Ukrajnára, hiába a nagy fogadkozások

Az orosz invázió okozta pusztító gazdasági visszaesés ellenére Ukrajna 2023-ban figyelemre méltó ellenállóképességet mutatott, a gyászos 2022-es év után a GDP-je 5,3%-kal nőtt. Ugyanakkor a háború hosszú távú hatásai súlyosak: a költségvetési kiadások drasztikus emelkedése mellett a szociális, egészségügyi és oktatási források csökkenése demográfiai problémákhoz vezethet. Az EU és más nemzetközi partnerek támogatása kulcsfontosságú Ukrajna újjáépítéséhez, amelynek költségei a Világbank szerint elérhetik a 486 milliárd dollárt. A rekonstrukciós beruházások nemcsak Ukrajna talpra állását segíthetik, hanem stratégiai előnyöket hozhatnak az EU számára is, különösen a zöldenergia és az agrárszektorok terén – írja elemzésében a Vienna Institute for International Economics Studies (WiiW).

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×