eur:
389.4
usd:
363.26
bux:
68123.99
2024. május 2. csütörtök Zsigmond

Szinte minden adat a felhőkben lesz 2020-ra

A teljes adatközponti forgalom 92 százaléka felhőalapú lesz 2020-ra, a globális felhőalapú adatforgalom csaknem négyszeresére, 3,9 zettabájtról 14,1 zettabájtra nő - derül ki Cisco kutatásából, amely a globális felhő alapú és adatközponti forgalommal kapcsolatos trendeket vizsgálja.

A Cisco Magyarország szerdai közleményében hangsúlyozza: a fejlett felhőalkalmazások bevezetéséhez szükséges vezetékes és mobilhálózatok teljesítményét vizsgálva Magyarország kiemelkedő eredményekkel rendelkezik. A mobilhálózatoknál a régió átlagát meghaladóak az értékek, az átlagos letöltési sebesség a régiós átlag csaknem háromszorosa, a feltöltési sebesség pedig a második leggyorsabb.

A Cisco global cloud index szerint az adatok tárolása az eszközökről egyre inkább eltolódik a felhő irányába, ezért az adatközpontok tárolási kapacitása csaknem ötszörösére, 382 exabájtról 1,8 zettabájtra nő 2020-ra. (Egy zettabájt ezer milliárd gigabájttal egyenlő, ennyi adat 250 milliárd DVD-re fér rá. Egy exabájt egymilliárd gigabájttal egyenlő, ennyi adat 250 millió DVD-re írható rá.)

Egyre több fogyasztó használja majd a felhőt adattárolásra, 2020-ra az internetezők 59 százaléka használ személyes felhőalapú adattárolást, míg 2015-ben ez 47 százalék volt. A fogyasztói felhő tárolási forgalom 1,7 gigabájt lesz havonta, míg 2015-ben ez a mennyiség havonta csak 513 megabájt volt.

Az előrejelzés szerint globálisan az IoT (Internet of Things) által generált, de nem szükségszerűen tárolt adatok 2020-ra el fogják érni az évi 600 zettabájtot. Ez 275-ször magasabb, mint az adatközpontokból a végfelhasználók vagy eszközök felé irányuló várható forgalom, és 39-szer nagyobb, mint a teljes várható adatközponti forgalom.

A nyilvános felhő gyorsabban nő majd, mint a privát felhő, 2020-ra a felhőalapú munkafolyamatok 68 százaléka már nyilvános, míg 32 százaléka privát felhőalapú adatközpontokban zajlik.

Az adatközponton belül zajló üzleti munkafolyamatok aránya 79-ről 72 százalékra csökken. Ezek 29 százalékát számítástechnikai műveletekre, 24 százalékát pedig együttműködésre használják majd, további 22 százalék az adatbázisok, az elemzés, illetve az IoT területéről érkezik.

Az adatközpontok teljes munkafolyamatainak 28 százalékát a fogyasztókhoz kapcsolódó adatforgalom generálja majd 2020-ra. Ezen belül a munkafolyamatok növekedését elsősorban videóstreamelés (34 százalék), a közösségi médiával kapcsolatos munkafolyamatok (24 százalék), valamint a keresés (15 százalék) generálják majd.

Címlapról ajánljuk
Wéber Gábor elmondta, ki szorongathatja meg Max Verstappent

Wéber Gábor elmondta, ki szorongathatja meg Max Verstappent

A hétvégi Forma–1-es Miami Nagydíjon is a Red Bull és Max Verstappen a fő esélyes – mondta az InfoRádióban Wéber Gábor. A kommentátor a 2024-es szezon első öt versenyének legfontosabb történéseit is elemezte, valamint kitért arra is, milyen következményei lehetnek annak, hogy Adrian Newey tervezőmérnök 2025-ben már biztosan távozik a vb-címvédő istállótól.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.05.03. péntek, 18:00
Bakondi György
a miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója, a Stratégiai Tanácsadó Testület tagja
Békekonferencia lesz a háború lezárásáról, elesett Berdicsi – Híreink az ukrán frontról csütörtökön

Békekonferencia lesz a háború lezárásáról, elesett Berdicsi – Híreink az ukrán frontról csütörtökön

ATACMS típusú nagy hatótávolság rakétákkal lőtte az ukrán haderő Luhanszkot, több tucat orosz katona meghalt. Támadás érte Odesszát, legalább 13 áldozatról tudni, többnyire civilekről. Valószínűleg kilőtt az orosz haderő egy amerikai HIMARS-rendszert. Az orosz haderő tovább nyomul Ocseretinétől nyugatra. Ukrajna szerint 120 összecsapás történt 24 órán belül az orosz alakulatokkal. Svájcban béketárgyalás lesz a háború lezárásáról, de Oroszország nem megy el. Moszkva ma bejelentette: orosz kézre került a donyecki Berdicsi. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború aktualitásaival.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×