Infostart.hu
eur:
353.83
usd:
310.78
bux:
139790.13
2026. június 27. szombat László
Nyitókép: Unsplash

Tovább szigorít a Meta

A Meta tovább szigorítja a fiatalok védelmét célzó szabályait: a gyerekek profiljaira is kiterjeszti a biztonsági funkciókat, szűri a nemkívánatos üzeneteket és hozzászólásokat, valamint agresszívan lép fel a szabályszegő fiókok ellen. Idén már több mint 600 ezer problémás fiókot töröltek az Instagramon és a Facebookon.

Tovább bővíti a Meta a korábban már bevezetett, a fiatalok biztonságát érintő szabályait. A cég közlése szerint a tizenéveseknek szóló biztonsági funkciót a gyerekek profiljára is kiterjeszti a vállalat, még akkor is, ha azokat felnőtt hozzátartozójuk kezeli – írja a hvg.hu.

A Meta korlátozza ugyan, hogy hány éves kortól lehet regisztrálni a közösségi oldalra, arra viszont lehetőséget at, hogy a szülők és gondviselők profilt hozzanak létre a gyermekük nevében, és így fotókat és videókat osszanak meg. A vállalat szerint

ezek többségét „jóindulatú módon” használják, ugyanakkor a szexuális ragadozók sokszor illetlen kommenteket írnak ezekhez, például meztelen képet kérnek privát üzenetben.

Annak érdekében, hogy ezeket drasztikusan visszaszorítsa, a Meta a következő hónapokban a lehető legszigorúbb szabályokat alkalmazza a gyerekek profiljain, emellett arra is lehetőséget ad, hogy bizonyos szavakat eleve kiszűrjön a rendszer, és így elkerülhetők a zaklató hozzászólások.

További hasznos újítás, hogy a rendszer nem fogja olyan felhasználóknak ajánlani (ismerősi jelölésre) a profilt, akiket a tizenévesek már letiltottak az Instagramon.

A vállalat ígérete szerint továbbra is határozottan fellép majd a szabályszegő fiókok ellen. Közölték, hogy idén már 135 ezer Instagram-fiókot távolítottak el, melyekről szexuális tartalmú kommenteket tettek közzé, és szexuális képeket kértek felnőttek által kezelt, gyermekeket ábrázoló fiókokról. Emellett további 500 000 Facebook- és Instagram-fiókot is törölt, amelyek ezekhez a fiókokhoz kapcsolódtak.

Címlapról ajánljuk
Az emberiség most készül kitermelni a bolygó utolsó érintetlen nyersanyagkészletét
A sötét mélység aranyláza

Az emberiség most készül kitermelni a bolygó utolsó érintetlen nyersanyagkészletét

A XXI. század egyik legfontosabb nyersanyag-háborúja nem a Közel-Keleten és nem Afrikában zajlik, hanem négyezer méter mélyen, a Csendes-óceán fenekén. A tét több ezer milliárd dollár lehet. A kérdés csak az, hogy vajon képes leszünk-e úgy kitermelni ezeket a kincseket, hogy közben ne pusztítsuk el a Föld egyik legkevésbé ismert ökoszisztémáját?

Ha azt hinnénk, hogy csak Magyarország folyik szét ebben az időben...

Az európai hőhullám a hétvégén Németországban, Dániában és Csehországban is hőmérsékleti rekordokkal járt, zavarokat okozott a közlekedésben.
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×