Infostart.hu
eur:
379.26
usd:
319.39
bux:
126964.02
2026. február 14. szombat Bálint, Valentin
téll, téli gumi, nyomvonal, havazás, időjárás
Nyitókép: Pixabay

Ha négy évszakos gumival indul külföldre, nézze meg jól az abroncs szélét!

A változások Németországban léptek életbe.

Havas, jeges, hókásás, csúszós úton, havas eső és fagypont alatti hőmérséklet esetén Németországban kötelező a téli gumi használata. Életbe lépett azonban október 1-jével egy új szabályozás, amely szerint nem mindegyik téli abroncs felel meg a kritériumoknak, így a rendőrség akár 60 és 80 euró közötti bírságot is kiszabhat azokra az autósokra, akiknek nem a megfelelő abroncs van a járművén - írta a vezess.hu.

Míg korábban elegendő volt az úgynevezett „M+S” jelölés (sár és hó), addig mostantól az úgynevezett 3 Peaks Mountain Snow Flake (Három hegycsúcs hópihével) szimbólummal ellátott abroncsok kötelezőek téli útviszonyok között, mostantól csak az ilyen jelzésű abroncsokat fogadják el téliguminak. A portál megjegyzi, hogy egyébként a 2018. január 1. óta gyártott összes új téli gumiabroncson már kötelező feltüntetnie a gyártónak a 3PMSF jelzést.

Forrás: Davanti Tyres
Forrás: Davanti Tyres

A négy évszakos gumik már szintén megkapják a hegycsúcs és „M+S” jelzést, ezt ellenőrizze mindenki, mielőtt Németországba indul.

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor az évértékelőn: 2026 a győzelem éve lesz
összefoglaló

Orbán Viktor az évértékelőn: 2026 a győzelem éve lesz

A huszonnyolcadik évértékelő beszédét tartotta Orbán Viktor miniszterelnök a Várkert Bazárban. A szuverenitás nemzeti érdekünk, és mi soha nem engedjük meg, hogy elvegyék a vétójogunkat – mondta. A miniszterelnök szerint „a Brüsszel–nagytőke–Tisza koalíció” háborúba akarja vinni az országot, hogy elvegyék az emberek pénzét. Amíg nemzeti kormány van, nem, nem és nem: nem küldünk fegyvereket, nem küldünk pénzt, és nem vihetik el a fiataljainkat a háborúba – mondta Orbán Viktor, aki szerint a 2026-os a győzelem éve lesz: a családoké, a fiataloké, Magyarországé és a Fidesz–KDNP-é.
inforadio
ARÉNA
2026.02.16. hétfő, 18:00
Mráz Ágoston Sámuel a Nézőpont Intézet vezetője
Závecz Tibor a Závecz Research Piac- és Társadalomkutató Intézet ügyvezetője
Aknákkal teli mezőre vezeti az EU finanszírozóit  Ursula von der Leyen

Aknákkal teli mezőre vezeti az EU finanszírozóit Ursula von der Leyen

Alapvetően átalakítaná saját forrásrendszerét az Európai Unió a soron következő, 2028–2034-es költségvetési időszakra, melynek egyik legelőremutatóbb része az újabb bevételi források bevezetése. Az Európai Bizottság egyszerűsítési irányelveivel szemben a reform technikailag összetett, többnyire kis arányú, de sok csatornán megjelenő tőkebearamlást jelent, amelyeknél sokszor a tagállamok kompetenciáján múlik, hogy az előírt befizetések hány százalékát kell saját zsebből teljesíteniük. Magyarország esetében a változások egyszerre ígérnek jelentősebb uniós forrásokat és némileg magasabb, részben közvetett hozzájárulásokat. Az új rendszer lényege valójában pont az lenne, hogy az új „uniós adók” nagyobb részben tudják kiváltani a közös kassza feltöltéséhez szükséges tagállami befizetéseket, azonban kényes egyensúlyozás kell, hogy az új bürokratikus terhek mellett hatékonyan tudják végrehajtani a reformokat a tagállamok, így Magyarország is.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×