Infostart.hu
eur:
386.46
usd:
328.24
bux:
110953.4
2025. december 30. kedd Dávid
Nyitókép: Pixabay

Búcsúzik az Audi legendás sportkocsija

17 év után befejeződik az Audi R8 gyártása, ám az utolsó elkészült darabra hiába fenné bárki is a fogát.

Az Audi a tervezettnél később intett búcsút karakteres szuperautójának, ugyanis a múlt héten gördült le a gyártósorról az utolsó R8 Németországban - írja a Vezess.hu. Az eredeti tervek szerint 2023 végén zárták volna le a típus történetét, de a bejelentés hatására annyi megrendelés érkezett, hogy kapott még néhány hónap haladékot a sportkupé.

Mint írják, kereskedelmi forgalomban nem érdemes keresni az utolsó darabot, az ugyanis a márka ingolstadti múzeumában lesz kiállítva.

A látogatók egy V10 Performance előtt róhatják le tiszteletüket, ami kihívó Vegas Yellow árnyalatban készült el.

Bár az 5,2 literes benzines szívómotor alapjáraton 570 lóerőre képes, ez esetben 620 lóerőről írnak, a különbséget pedig a Performance quattrocsomag adja - számol be róla a lap. További részleteket egyelőre nem árultak el, így a 2021-ben bemutatott változat adatait lehet alapul venni: az 570 lóerő mellé 550 Nm-es forgatónyomaték párosul; a középmotoros, hátsókerék-hajtású R8 0-ról 100-ra 3,7 másodperc alatt gyorsul, a végsebessége 329 km/óra.

A 2006-tól kezdve gyártott R8 második generációját 2015-ben mutatták be, és egyaránt elérhető volt kabrió- és kupékivitelben is. Utóbbi változat 2022-ben kapta az utolsó löketet egy V10-es motorral. Mint írják,

az R8 sosem volt egy nagy számban eladott autó, leginkább a magas ára miatt, ám a sportszegmensben így is ezt tekintették zászlóshajónak.

Az utóbbi években azonban megcsappant iránta a kereslet: a legeredményesebb évben, 2008-ban még több mint 5000 darab kelt el, addig 2019-ben 1944-et, 2022-ben pedig már csak 1068-at adtak el belőle. Hozzáteszik, az utolsó év némi javulást még hozott, ám az ekkor eladott 1591 példány így is az elmúlt 17 év második legrosszabb éves értéke.

A lap azt írja, jelen állás szerint utódja sem lesz az R8-nak, de ha mégis lesz, több mint valószínű, hogy tisztán elektromos hajtással fog megjelenni az Audi kínálatában, mivel a németek 2026 után már csak elektromos autót fognak gyártani.

Címlapról ajánljuk
Pirosba csúszott Amerika, de az éves mérleg még mindig kiváló

Pirosba csúszott Amerika, de az éves mérleg még mindig kiváló

Az ázsiai tőzsdéken ma reggel kisebb esést láthattunk, ezt követően Európában óvatos optimizmus volt megfigyelhető, Amerikában pedig kisebb mínuszban zártak a tőzsdék. A nemesfém piacra is nagyon érdemes figyelni az év utolsó napjaiban, ugyanis az ezüst és az arany árfolyama is új történelmi csúcsot döntött az éjjeli órákban, ezt követően azonban egy nagyobb zuhanás vette kezdetét. Gazdasági események szempontjából nem voltak nagy izgalmak, és a potenciális ukrajnai békével kapcsolatos hírek sem mozgatták meg nagyon a részvénypiacokat.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×