„Aki felszerel a rendőrséghez, az soha nem abban gondolkozik, hogy holnap főkapitány leszek. Erről szó sincs. Arról van szó, hogy kap egy feladatot és ezt a feladatot vagy jól csinálja, vagy rosszul csinálja. Én, amikor felszereltem a rendőrséghez, eldöntöttem, hogy ha már ezt csinálom, akkor olyan szinten csináljam, hogy mindent tudjak róla, ami előre viszi az én munkámat” - így kezdte főkapitányságának történetét az egykori budapesti főkapitány a BRFK 140 című könyvben. (Nothoff Ingrid – Dobó Katalin Anita – Szabó Bettina – Sári Tamás Dávi könyvéről van szó).
A rendőrök korabeli rendőrautóval mentek el felköszönteni Bodrácska Jánost és erről videó is készült.
A rendőrség honlapján a születésnapja apropóján felidézik, hogy Bodrácska János látványos ügyeket oldott meg csapatával; mint például a hengerzár-töréses sorozatbetöréseket, vagy a Presztízs-ügyet, ami Magyarország első bűnszervezetének felszámolását jelentette.
A Szépművészeti Múzeumból ellopott festmények ügyének felderítése is ennek az alosztálynak az eredménye volt.
Bodrácska János Csepelen dolgozott bűnügyi osztályvezetőként, majd a XX. kerületben lett kapitány; a 89-es taxisblokád idején került újra vissza a központi szervhez a bűnüldözési osztály élére.
A főkapitányi székbe 1992. január 3-ával nevezték ki, Pintér Sándort váltotta.
A képhez tartozik, hogy a 90-es végén az ügyészség hivatali visszaélés bűntettével vádolta. Rendőrségi gépkocsik ügyében folyt ellene eljárás.
A főkapitány 55 évesen vonult nyugdíjba.