Egy bérautó-szolgáltatásokat összefogó amerikai keresőoldal ezer autóst kérdezett meg autótakarítási szokásaikról. A CarRentals.com szerint a válaszokból az derült ki, hogy a megkérdezettek 12 százaléka soha nem takarítja ki az utasteret – ez olyan, mintha otthon is állandó mocsokban élnénk -, 32 százalékuk pedig évente csak egyszer csinál tisztaságot a beltérben.
Pedig ez a szakemberek szerint nagy felelőtlenség, mert
egy átlagos autó belterében 700 különböző baktériumfaj él.
Azért nem olyan jó ötlet például az autóban enni, mert a lehulló morzsák, kiömlő folyadékok táptalajául szolgálnak ezeknek a baktériumoknak, másrészt akárhová nyúlunk, akárhová tesszük az ételt, mindenhol nagyon piszkos lesz - elemzi a felmérést a Vezess.hu.
A kormánykerék a legnagyobb baktériumtenyészet, ezt fogdossuk legtöbbet. Ennek minden négyzetcentiméterén átlagosan 629 baktériumot találtak a kutatók. Összehasonlításképpen: a mobiltelefonok érintőképernyőjén átlagosan 100, a nyilvános WC-k ülőkéjén 172, a nyilvános felvonók nyomógombján 313 bacilus lapul egy négyzetcentiméteren, vagyis
az utcai illemhely még mindig higiénikusabb, mint a liftben a gombok vagy az autónkban a kormánykerék.
Hiába próbáljuk "sterilizálni" az autót, az első tankolásnál ismét baktériumok tömegét visszük be az utastérbe: elég megfogni a töltőpisztolyt, amit előttünk már ezre megmarkoltak. A töltőpisztolyon milliószámra hemzsegnek a baktériumok, tehát tankolás után alaposan kezet kell mosni.