eur:
410.96
usd:
392.3
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília

Megelőzte David Beckhamet a Harry Potter-regényfolyam szerzője

Adakozási rekordot döntöttek tavaly a leggazdagabb britek, a legtöbbet közülük Elton John, a brit pop veteránja, Joanne K. Rowling, a példátlan sikerű Harry Potter-regényfolyam szerzője és David Beckham, az angol labdarúgás egykori szupersztárja áldozta vagyonából jótékony célokra.

A The Sunday Times című tekintélyes konzervatív vasárnapi brit lap minden év tavaszán összeállítja listáját - Rich List - a Nagy-Britanniában élő leggazdagabb ezer mágnás becsült vagyonáról.

Az idei összesítés a jövő héten jelenik meg, de a lap szokásához híven egy héttel korábban külön összeállítást közölt arról, hogy a felső ezres mezőny az elmúlt egy évben mennyit fordított segélyszervezetek támogatására és egyéb nemes célokra.

A vasárnap ismertetett kimutatás szerint a legvagyonosabb britek tavaly 2,66 milliárd fontot - több mint 1000 milliárd forintot - áldoztak jótékonyságra. A listát Elton John vezeti, aki 26,8 millió fontot adományozott HIV-fertőzöttek és AIDS-betegségben szenvedők támogatására külön e célra létrehozott nagy-britanniai és amerikai alapítványain keresztül.

J.K. Rowling a második helyre került 10,3 millió font adománnyal. A Skóciában élő írónő ugyancsak saját alapítványai révén jótékonykodott. Ezek egyike a Lumos, amely azért dolgozik, hogy 2050-re egyetlen hátrányos helyzetű vagy fogyatékos gyermek se nevelkedjen állami intézetekben, hanem lehetőleg maradhasson saját családja körében vagy befogadó családokhoz kerüljön.

A Lumos jelentős figyelmet fordít Kelet-Európára. Rowling néhány éve egy lapinterjúban elmondta, hogy a szervezet alapítójaként "rendszeres és titkos látogatásokat" tesz például Moldova, Ukrajna és Románia állami gyermekgondozó intézményeiben, amelyekben sokszor "szívszaggató körülményeket" tapasztal.

David Beckham tavaly ötmillió fontot áldozott szintén gyermekeket segítő jótékonysági szervezetek támogatására, ezzel az adományozó szupergazdagok élmezőnyének harmadik helyére került.

A The Sunday Times kimutatása szerint a legvagyonosabb ezer brit közül tavaly 178 adományozott egymillió fontot vagy ennél többet. Közéjük tartoznak a Coldplay együttes tagjai 1,7 millió fonttal, Ringo Starr, a Beatles egykori dobosa 1,6 millió fonttal és Jamie Oliver sztárszakács 1,4 millió font jótékonysági adománnyal.

Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. november 21. 22:19
×
×
×
×