Infostart.hu
eur:
363.01
usd:
317.47
bux:
140981.27
2026. július 17. péntek Elek, Endre

Még néhány napig marad a napos idő

A jövő héten változékony lesz az időjárás. A hét elején még 28 fokos maximumok is lehetnek, de a hét második felében újabb lehűlés várható, pénteken a leghidegebb órákban mindössze 2 és 8 fok között alakulhat a hőmérséklet.

Az Országos Meteorológiai Szolgálat középtávú előrejelzése szerint hétfő hajnalban néhol kialakulhatnak ködfoltok, csapadék az ország nagy részén nem lesz, de az Alföld déli részén egy-egy jelentéktelen zápor esetleg előfordulhat. A délire forduló szél a Fertő-tó környékén megélénkülhet, de másutt gyenge vagy mérsékelt lesz a légmozgás. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet általában 7 és 12 Celsius-fok között várható, de a fagyzugos helyeken ennél több fokkal hidegebb is lehet. A legmagasabb nappali hőmérséklet 23 és 26 fok között valószínű.

Kedden délen és keleten az időnként erősebben megnövekvő felhőzetből helyenként előfordulhat záporeső, másutt többnyire gyengén felhős, napos, száraz idő ígérkezik. A legmagasabb nappali hőmérséklet kedden és szerdán is 23-28 fok között alakul.

Szerda délutántól várhatóan nyugat felől megvastagszik a felhőzet, és egyre többfelé ered el az eső, keleten zivatarok is lehetnek. A déli, délnyugati szél a délutáni óráktól a Dunántúlon északnyugatira fordul, és megerősödik.

Csütörtökön eleinte erősen felhős vagy borult lesz az ég, főként délen és keleten sokfelé várható eső, zápor, de estére mindenütt megszűnik a csapadék. Az északnyugati szél többfelé erős, a Dunántúlon néhol viharos lesz. A legmagasabb nappali hőmérséklet ekkor várhatóan 15-20 fok között alakul.

A jelenlegi előrejelzés szerint péntek délelőtt néhol keleten lehet számítani záporra. A minimumhőmérséklet 2-8, míg a maximumhőmérséklet 17-21 fok között alakulhat.

Szombaton az időnként megnövekvő felhőzet mellett sok lesz a napsütés, csapadék nem várható. A leghidegebb órákban 4-9 fok lehet, délután maximum 19-23 fok valószínű. Vasárnap változóan felhős lesz az ég, csapadék nem valószínű, a hőmérséklet 20-25 fokig emelkedhet - olvasható a meteorológiai szolgálat előrejelzésében.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.07.17. péntek, 18:00
Balogh László
az ingatlan.com vezető gazdasági szakértője
Tisza-kormány: sorra esnek ki a csontvázak a szekrényből, adóváltozásokat jelentett be Magyar Péter

Tisza-kormány: sorra esnek ki a csontvázak a szekrényből, adóváltozásokat jelentett be Magyar Péter

Újabb 200 milliárd forintos csontváz esett ki a szekrényből, a hírek szerint az előző kormányzat háromszoros áron szerződoött az M6-os és M8-as autópályák üzemeltetésére 35 évre. A nap során az is kiderült, hogy 2010 és 2025 közt majdnem 19 ezer titkos megfigyelést engedélyeztek az Orbán-kormányok, valamint hogy október végén újraegyesülhet az Akadémiától 2019-ben elszakított kutatóhálózat az MTA égisze alatt. Szintén októberben kezdődik a budai fonódó villamoshálózat következő ütemének építése a Szent Gellért tér és a Budafoki út között.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×