eur:
410.96
usd:
392.3
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília

Még mindig léteznek dinoszauruszok? - Videókkal

Dinoszauruszok pedig még ma is léteznek, csak egyelőre nem sikerült ezt bebizonyítani - állítják sokan. Az őslények túlélése egy évszázada foglalkoztatja az embereket, mióta megjelent Arthur Conan Doyle Elveszett világ című könyve. Az elveszett világ a filmesek fantáziáját is izgatja: az Up! Pillanatnyilag a legnépszerűbb film az Egyesült Államokban, ahol pénteken mutatták be az újabb darabot, a Land of the Lostot.

Arthur Conan Doyle könyve 1912-ben jelent meg, és egy eldugott venezuelai dzsungelben játszódik, ahol még mindig élnek dinoszauruszok. Az őslények és az ember "együttéléséről" szólt a Jurassic Park is, míg az elveszett világban játszódik a legfrissebb termésből az Up! és a Land of Lost.

A fikció azonban nem mindenkinek elég; vannak, akik azt hiszik, hogy igenis léteznek dinoszauruszok, csak ezt még nem tudtuk hitelt érdemlően bebizonyítani.

Világszerte több száz olyan tó van, ahol állítólagos szörnyek élnek - a legismertebb ezek közül a skóciai Loch Ness. Egyesek szerint e tavak lakói lehetnek dinoszauruszok vagy az őslényekhez hasonló állatok. Mi más lehetne ugyanis olyan hatalmas, mint amilyenről a szemtanúk beszámolnak?

A vízi szörnyek a hívek szerint lehetnek pleszioszauruszok (akár 12 méteres hosszúságot elérő, hosszú nyakú lények) vagy ichthyosaurusok, amelyek akkorák voltak, mint ma egy tengeralattjáró.

Közép-Afrika eldugott dzsungelében állítólag él egy dinoszauruszhoz hasonló, tíz méter hosszú lény, amelynek barnásszürke a bőre és hosszú, hajlékony a nyaka. A közhiedelem szerint hatalmas barlangokat ás magának a folyóparton, és elefántokkal, vízilovakkal és krokodilokkal táplálkozik.

Roy Mackal, a Chicagói Egyetem nyugalmazott biológusa két expedíciót is vezetett a Mokele-Mbembe után, azt állítja, hogy a lény a leírások alapján talán egy "kisméretű szauropoda" lehet.

S bár csak tavaly két tucatnyinál több kutatócsoport indult a Mokele-Mbembe nyomába, bizonyíték nincs a létezésére: sem fotó vagy filmfelvétel, sem elhullajtott fogak - csak sztorik és anekdoták.

Az "elveszett világ" kutatóit az sem zavarja, hogy a dinoszauruszok 65 millió éve kihaltak, míg azok a tavak, ahol állítólag ma is élnek, csak mindössze tízezer éve keletkeztek.

Azt viszont már kevesen tudják, hogy tudományos szempontból kijelenthetjük: valóban nem minden dinoszaurusz halt ki - sőt, sok embernek élnek is ilyenek az otthonában. A madarak például a dinoszauruszok modern változatai - igaz, kevéssé lenne hátborzongató látvány egy galamb elől menekülő filmsztár nagytotálban.

A Land of Lost című filmből részleteket láthat, ha ide kattint!

Vagy ide!

Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. november 21. 22:19
×
×
×
×