Infostart.hu
eur:
393.95
usd:
343.91
bux:
122255.73
2026. március 18. szerda Ede, Sándor

A helyes járásra tanítják a gyerekeket Kínában

Egy chonggingi iskola olyan speciális órákat tart, ahol azt tanítják a diákoknak, hogyan járjanak.

A Chongging Times tudósítása szerint azok a gyerekek, akik átmennek a írásbeli és a gyakorlati vizsgán egy "gyalogló jogosítványt" kapnak kézhez.

A kínai város egyik általános iskolájában vezették be a gyalogló órákat, és "Gyalogló Nyilatkozatot" is kifüggesztettek minden osztályteremben és folyosón.

"Tanulj meg helyesen járni, és tegyél meg mindent, hogy udvarias legyél. Az iskolában még a tanórák közti szünetben is csendben kell lenni, így a járásnak is halknak kell lenni" - olvasható a nyilatkozat egyik pontjában.

Az írásbeli vizsgán olyan kérdéseket tesznek fel a diákoknak, mint például: "amikor felmész a lépcsőn, látsz egy előtted haladó diákot, aki csak nehezen megy. Ebben a helyzetben A, csendben követem a diákot, vagy elé megyek, és megkérdezem, szüksége van-e segítségre; vagy B, eléfurakodom, vagy reklamálok, hogy a diák elállja az utat".

Az iskola állítása szerint az 1300-ból már 240 diák megszerezte a "gyalogló jogosítványt". A tanárok szerint az órák segítenek fejleszteni a csoportfelelősséget és a diákok egyéni felelősségérzetét is.

Címlapról ajánljuk
BL élőben: három magyar is kezd az Anfield Roadon

BL élőben: három magyar is kezd az Anfield Roadon

Szoboszlai Dominik, Kerkez Milos és Sallai Roland is a kezdő tizenegyben szerepel az Anfield Roadon, a Liverpool–Galatasaray mérkőzésen. Három mérkőzés kezdődött 21 órakor a 2026-os BL-nyolcaddöntő utolsó estéjén, az angol és a török csapat csatája mellett a Tottenham az Atléticót, a Bayern München az Atalantát fogadja,

A Mol és a Shell korlátozta a tankolható üzemanyag mennyiségét Szlovéniában

Ideiglenesen korlátozták a Mol és a Shell szlovéniai töltőállomásain a tankolható üzemanyag mennyiségét a megnövekedett kereslet miatt – közölték szerdán a vállalatok.
inforadio
ARÉNA
2026.03.19. csütörtök, 18:00
Borvendég Zsuzsanna
a Mi Hazánk EP-képviselője, a párt képviselő-jelöltje
Jókora mínusszal zárt a Wall Street a Fed döntése után

Jókora mínusszal zárt a Wall Street a Fed döntése után

A szerdai nap még jó hangulatban indult a tőzsdéken, délutánra azonban látványos hangulatromlás figyelhető meg, miután arról érkeztek hírek, hogy Izrael Irán legnagyobb gázlétesítményét bombázta. Az események hatására lefordultak a tőzsdék, kilőtt az olaj és a gáz ára, és nyomás alá került az arany. A magyar tőzsde is lefordult a nap elején látott emelkedéséből. Este a Fed a várakozásoknak megfelelően változatlanul hagyta az alapkamatot, viszont az előrejelzésen jócskán módosítottak.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×