Infostart.hu
eur:
362.51
usd:
310.46
bux:
0
2026. augusztus 23. vasárnap Bence

A Ford különleges ülésekkel áll elő

A Ford a jövőben szója alapú habot fog felhasználni az autóülésekben műanyag helyett, a tervek szerint a 2008-as Mustangban már ilyen ülések lesznek.

A Ford jelenlegi modelljeinél általában ülésenként 13 kilogramm kőolaj alapú habot használnak fel.

A szójahab kevésbé terheli meg a környezetet, gyártásával csökken a szén-dioxid-kibocsátás, az előállításhoz kevesebb energiára van szükség, maga az elkészült anyag negyedrészt újrafelhasználható.

Az újfajta üléseket a csoport fő beszállítója, a Lear Corporation állítja majd elő, amelynek Gödöllőn van gyára, a Lear Corporation Hungary Autóipari Gépgyártó Kft.

Címlapról ajánljuk
Még az idén kötelező lesz az EU-ban, és itthon is

Még az idén kötelező lesz az EU-ban, és itthon is

2026 a digitális személyazonosság sorsfordító éve Európában – olvasható az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány elemzésében. Kéri Endre, az intézet vezető kutatója az InfoRádióban azt mondta, az év végéig minden uniós tagállamnak hiteles digitális személyiadat-tárcát kell adnia polgárai kezébe, ezzel egyidőben Németországban véglegesen lekapcsolják a Deutsche Mailt, az állam saját, „jogilag kötelező erejű” e-mail szolgáltatását.

Magyar Péter élőben jelentkezett Paksról, újraindítják a turbinákat

A miniszterelnök a paksi 3-as blokk 6-os turbinájának újraindítását mutatta meg. A videóban többször arról beszélt, hogy ilyet még nem láttak Magyarországon. Magyar Pétert Vigh Károly, az erőmű üzemviteli igazgatója kalauzolta, és magyarázta a nézőknek a folyamatot a turbináknál. A közvetítés mintegy 50 percen keresztül zajlott.
inforadio
ARÉNA
2026.08.24. hétfő, 18:00
Wagner Péter
az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány vezető elemzője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×