eur:
410.97
usd:
394.44
bux:
0
2024. december 26. csütörtök István

Hogyan óvjuk meg a műemlékeket? Úgy, mint Prága!

Majdnem egy hétig tartott az a polgári engedetlenségi akció, amit civil szervezetek indítottak a fővárosban, a Hild-ház ház megmentéséért. A műemlékvédők szerint adókedvezménnyel lehetne motiválni az embereket az épületek megóvására.

A Hild József által tervezett épület annak a küzdelemnek a jelképévé vált, amelyet a civilek évek óta folytatnak a régi zsidó negyed megmentéséért. A kulturális örökségvédelmi hivatal vezetője az InfoRádióban azt mondta: Prágában sikerült megvédeni a régi városrészeket.

Számos nemzetközi példa van arra, miként lehet egy történelmi városrészt rehabilitációját segíteni - mondta Varga Kálmán. Mindehhez áfakedvezmény, járulékkedvezmény, társasági adó-kedvezmény, vagy személyi jövedelemadó-kedvezmény adható.

A kormányzati, vagy önkormányzati támogatások is segítenék az állagmegóvást. Prágában például a kormány is jelentős támogatást adott az épületek helyreállításához.

A műemlékvédő szerint máshogy is motiválni lehetne a befektetőket, például úgy, ha egy pályázatnál előnyt jelentene számukra, ha óvják az épített környezetet.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Cserhalmi György: „Nem vagyok hajlandó rosszul lenni!”

Cserhalmi György: „Nem vagyok hajlandó rosszul lenni!”

A magyar színház- és filmművészet megkerülhetetlen alakja, és bár mostanában csak ritkán tűnik fel a vásznon, de mégis jelen van. Azt mondja, akik kíváncsiak rá, megtalálják, de tanítani nem akar, csak beszélgetni. Cserhalmi György szerint egy időtálló alkotás és a szakmai párbeszéd legfőbb építőköve egyaránt a kölcsönös bizalom. Úgy véli, a színművészeknek a színház az anyukájuk, a film pedig a mostoha papájuk, aki „hol kedves, hol nem”.
VIDEÓ
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×