Infostart.hu
eur:
383.07
usd:
326.92
bux:
0
2026. január 3. szombat Benjámin, Genovéva
Nyitókép: forrás: police.hu

Kétnapos hadjáratot indított a rendőrség az ittas budai sofőrök ellen

A több mint 2300 ellenőrzött autós közt valóban akadtak az alkoholfogyasztás miatt bajba kerülők, de számos egyéb szabálytalanság miatt is osztották az egyenruhások a büntetést.

A Budapesti Rendőr-főkapitányság budai rendőrkapitányságai közlekedésrendészeti ellenőrzést tartottak 2025. március 21-én 18 óra és március 23-án 6 óra között írja beszámolójában a BRFK. Az I., II., III., XI., XII. és XXII. kerületek rendőrei főként az ittas sofőrökre vadásztak; elsősorban a hidak budai lehajtóinál ellenőrizték az autósokat.

Az akció során összesen 2306 sofőrt ellenőriztek, és a rendőröknek 16 esetben kellett intézkedniük ittas vezetés miatt; hat járművezetővel szemben büntetőeljárás indult, tízet pedig mintavételre állítottak elő.

A XI. kerületben két embert járművezetéstől eltiltás, a XII. kerületben egy-egy embert körözés, garázdaság, valamint engedély nélküli vezetés miatt fogtak el a rendőrök.

Az egyenruhások 43 esetben összesen közel egymillió forint helyszíni bírságot szabtak ki szabálysértések elkövetése miatt. Ketten nem adtak elsőbbséget, öten lejárt műszaki vizsga, 27 autós nem használta az irányjelzőt, egy-egy embert pedig köztisztasági szabálysértés, valamint kötelező felelősségbiztosítás hiánya miatt szankcionáltak. 16 ember összesen 320 ezer forint közigazgatási bírságot kapott, mert nem kötötték be a biztonsági övet, egy embert feljelentettek.

Címlapról ajánljuk
Erőnléti edző: veszélyes hiba túl korán sportágat választani a gyereknek

Erőnléti edző: veszélyes hiba túl korán sportágat választani a gyereknek

Minimalizálniuk kell a sérülések rizikóját, ez az elsődleges feladatunk – mondta az InfoRádióban Pozsonyi Zsolt erőnléti edző, aki a SportFórum Hungary konferencián arról is beszélt, fokozott sérülésveszéllyel járó nagy hiba, hogy korai a kiválasztás, vagyis túl korán döntik el, hogy egy gyerek melyik sportágat űzze.

Gyilkos bengálfáklyák okozták a svájci tüzet: itt a hatóságok részletes magyarázata a tömegkatasztrófára

Feltehetőleg pezsgősüvegekre helyezett pirotechnikai eszközök boríthatták lángba újév hajnalán a délnyugat-svájci Crans-Montana síparadicsom Le Constellation nevű bárjának mennyezetét – közölte pénteken Wallis (Valois) kanton főügyésze. Legkevesebb 47 halálos áldozat van, mintegy 80 sérült állapota válságos.
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×