Infostart.hu
eur:
378.13
usd:
318.05
bux:
130328.22
2026. február 11. szerda Bertold, Marietta
Nyitókép: police.hu

Japán nő ügye – öt belvárosi rendőr ellen eljárás indult, évekre visszamenőleg vizsgálódni fog a rendőrség

Sajtótájékoztatót tartott a Budapesti Rendőr-főkapitányság arról, mi lett az eredménye az V. kerületben a közelmúltban meggyilkolt japán nő korábbi panaszainak kezelésével kapcsolatos belső vizsgálat eredménye.

Mint elhangzott, a vizsgálatot azért indította Budapest rendőrfőkapitánya, mert a 2025. január 29-én megölt japán állampolgárságú nő volt férje fenyegető üzenete miatt korábban már feljelentést tett, de azt elutasították, valamint hiányosságok voltak az ellopott laptopjának ügyében végzett nyomozásban.

A vizsgálat megállapításai alapján az V. Kerületi Rendőrkapitányságon összesen

öt fővel szemben rendeltek el fegyelmi eljárást, közülük egy alosztályvezetőt más beosztásba helyeztek, egy osztályvezetőt felmentettek beosztása alól.

A közösségi médiafelületen a BRFK nevében közzétett méltatlan hozzászólások miatt is fegyelmi eljárás indult, egyben leváltották az oldal felelős adminisztrátorát.

Mindemellett bővíteni fogják a családon belüli erőszak témakörében érzékenyítő tréningre kötelezett rendőrök létszámát a BRFK-n belül.

Az eset kapcsán az országos rendőrfőkapitány a Bűnügyi Főigazgatóság útján elrendelte a kapcsolati erőszak miatt tett feljelentések ügyében az elmúlt évben hozott valamennyi elutasító, illetve bűncselekmény vagy bizonyíték hiányára alapozott nyomozást megszüntető határozat felülvizsgálatát, továbbá a folyamatban lévő ügyek fokozott szakirányítói felügyeletét.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
A nagy favorit balesetet szenvedett, beperelték a Cadillacet – még el sem kezdődött a szezon, máris botrányok az F1-ben

A nagy favorit balesetet szenvedett, beperelték a Cadillacet – még el sem kezdődött a szezon, máris botrányok az F1-ben

Egy napon belül a Cadillac, a McLaren és az Aston Martin is bemutatta új versenyautóját, miközben Andrea Kimi Antonellinek közúti balesete volt San Marinóban. A januári, barcelonai bejáratás után szerdától már Bahreinben tesztelnek a csapatok. Vámosi Péter, a motorsportol.hu főszerkesztője az InfoRádióban elemezte az elmúlt időszak legfontosabb történéseit.

Rubio jön, Vance és Trump talán – Szakértő: nem véletlen az időzítés

Marco Rubio amerikai külügyminiszter – miután részt veszegy müncheni konferencián – február közepén Szlovákiába és Magyarországra látogat. Az amerikai külügy szerint a tárcavezető Budapesten magyar kormányzati vezetőkkel egyeztet egyebek mellett a békéről, valamint az amerikai–magyar energetikai partnerségről. Magyarics Tamás (ELTE) emeritus professzor szerint nem véletlen, hogy Rubio éppen most és épp ide utazik.
inforadio
ARÉNA
2026.02.11. szerda, 18:00
Schiffer András
ügyvéd, volt országgyűlési képviselő
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×