eur:
399.12
usd:
366.89
bux:
87872.68
2025. március 15. szombat Kristóf
Nyitókép: Pixabay

Emberére talált a nőket zaklató kaposvári hajléktalan

A férfi egyedül közlekedő nőket szemelt ki magának, majd erőszakoskodott velük, miután nem kapott semmit. Pechére mindkét esetben melléfogott, kiszemelt áldozatai meg tudták védeni magukat.

A Kaposvári Járási Ügyészség rablás bűntettének kísérlete miatt nyújtott be vádiratot azzal a büntetett előéletű férfival szemben, aki az utcán, egyedül közlekedő nők bántalmazásával akart értékekhez jutni - áll a Somogy Vármegyei Főügyészség közleményében.

A közlemény szerint a visszaeső terhelt hajléktalanként élt Kaposváron 2023-ban, kéregetésből tartotta fenn magát. Az első rablást a belvároshoz közeli felüljárón kísérelte meg a hajnali órákban: egy vele szemben gyalogló, munkahelyére tartó idősebb nőtől kért cigarettát. A hölgy ezt visszautasította, megpróbálta kikerülni, azonban a vádlott megragadta a karját és ököllel mellkason ütötte a sértettet, miközben továbbra is cigarettát követelt tőle.

A nő ki tudott szabadulni az erőszakoskodó férfi szorításából és pofon vágta támadóját. Ettől az annyira meglepődött, hogy a nő el tudott menekülni.

A hajléktalan terhelt másnap éjjel egy munkából hazafelé igyekvő fiatal nőt nézett ki magának és követni kezdte. Amikor beérte, nem szólt hozzá, hanem kérőleg nyújtotta a tenyerét. A nő közölte vele, hogy nincs se cigarettája, se pénze, a férfi megragadta a felsőruháját és a földre rántotta. Dulakodás közben a fiatal nő a lábával próbálta magától távol tartani a férfit, közben sikerült telefonon segítséget kérnie, a vádlott így felhagyott a bántalmazással és elfutott.

Az ügyészség a Kaposvári Járásbíróságra benyújtott vádiratában a letartóztatásban lévő terhelttel szemben szabadságvesztés büntetésre és közügyektől eltiltásra tett indítványt.


VIDEÓAJÁNLÓ
Címlapról ajánljuk

Rajnai Gergely a béketárgyalásokról: minden ütőkártya az USA kezében van, az EU és Ukrajna partvonalra került

Az Egyesült Államok nem erőltetné a tűzszüneti javaslatot, ha a színfalak mögött már nem született volna valamilyen előzetes megállapodás a felek között, vagyis az amerikaiak vélhetően többet tudnak arról, konkrétan milyen feltételekkel menne bele az egyezségbe Oroszország – mondta az InfoRádióban a Méltányosság Politikaelemző Központ vezető elemzője.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.03.17. hétfő, 18:00
Kiss J. László
a Budapesti Corvinus Egyetem professzor emeritusa
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×