Infostart.hu
eur:
362.66
usd:
317.34
bux:
140981.27
2026. július 19. vasárnap Emília
Businessman ignoring safety, texting on smartphone and driving car, cropped
Nyitókép: Prostock-Studio/Getty Images

Az ország, ahol nincs kegyelem a volánnál mobilozóknak

Tavaly 180 ezer embert bírságoltak meg emiatt.

Hollandiában tavaly csaknem 180 ezer embert, köztük 53 200 kerékpárost bírságoltak meg, amiért közlekedés közben mobiltelefont használt, 40 ezerrel többet, mint 2021-ben - derült ki hétfőn közzétett rendőrségi adatokból.

A bírságok száma azután kezdett növekedni, hogy 2021 nyarán a hatóságok az autópályahidakon kamerákat helyeztek el, amelyek segítségével megfigyelhetik és 360 euróig (134 ezer forint) terjedő büntetést szabhatnak ki a szabálytalanul közlekedőkre. A rendőrség emellett más módszereket is alkalmaz a vezetés közben telefonálók kiszűrésére, például magasított buszokat, amelyekről be lehet látni a teherautók vezetőfülkéjébe.

Paul Broer, a holland rendőrség közlekedését felelős vezetője felhívta a figyelmet, hogy a vezetés közbeni telefonhasználat rendkívül veszélyes lehet a vezető és mások életére is.

"Tilos autóvezetés és kerékpározás közben telefont használni, mert elvonja a figyelmet, és veszélybe sodorja a vezető és más közlekedők életét is" - hangsúlyozta.

A holland kormány nemrégiben úgy döntött, hogy a közlekedési bírságokat jövőre tíz százalékkal emeli meg.

Címlapról ajánljuk
Az egyik legnagyobb rakétatámadást hajtott végre Oroszország a háború kezdete óta

Az egyik legnagyobb rakétatámadást hajtott végre Oroszország a háború kezdete óta

Az ukrajnai háború vasárnap hajnalban újabb súlyos eszkalációt hozott: Oroszország a háború egyik legnagyobb ballisztikusrakéta-támadását indította Kijev ellen, amelyben legalább egy ember meghalt, 16-an pedig megsebesültek. Az ukrán légvédelem közlése szerint a 41 rakétából 18-at sikerült megsemmisíteni. A támadás azután érkezett, hogy Ukrajna nagyszabású dróncsapásokat hajtott végre oroszországi logisztikai és energetikai létesítmények ellen. Volodimir Zelenszkij ismét sürgette a nyugati szövetségeseket, hogy küldjenek több légvédelmi rendszert és elfogórakétát. Háborús híreink vasárnap percről percre.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×