Infostart.hu
eur:
384.02
usd:
332.33
bux:
123996.41
2026. április 2. csütörtök Áron
Nyitókép: Pixabay

Hipóhoz hasonló szert ittak, akik rendeltek egy vírusellenesnek hirdetett szerből

Gyógyszerhamisítás bűntette miatt vádat emeltek egy férfi ellen, aki engedély nélkül, gyógyszerként forgalmazott egy vírusellenesként hirdetett készítményt.

A Csongrádon élő férfi 2017 augusztusában Romániában alapított céget, többek között gyógyszerkészítmények gyártására. A vádirat szerint a vállalkozás nevében magyar nyelvű webáruházat hozott létre, kapcsolattartóként magát megjelölve. A weboldalon egy konyhasót, sósavat és citromsavat tartalmazó oldatot hirdetett, amely állítása szerint "a maláriát 48 óra alatt kiirtja a szervezetből", az influenzát, a baktériumokat és a vírusokat is végérvényesen eltávolítja, valamint alkalmas más fertőzések, betegségek megelőzésére és kezelésére is.

A vádlott a honlapon, a közösségi médiában videókkal is népszerűsítette a terméket, személyesen ismertetve az oldat hatásait, felhasználási módjait - számolt be az esetről a Csongrád-Csanád Megyei Főügyészség.

A férfi a csongrádi lakásán maga csomagolta a terméket, amelyet a vevők online tudtak kifizetni. A weblap 2019. júliusi törléséig mintegy 1,2 millió forintért értékesített az oldatból.

Az ügyben - a WHO felhívását követően és egy magánszemélynek a Nemzeti Népegészségügyi Központhoz érkezett bejelentése után - az országos tisztifőorvos tett feljelentést. A WHO felhívása szerint a szert 2010 után másodszor forgalmazzák és több országban káros hatások léptek fel, ezért a forgalomba hozatala közegészségügyi veszélyt hordoz. Ugyancsak bejelentéssel élt az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézet is, kiemelve, hogy valójában a háztartási hipóhoz hasonló hatású készítményről van szó.

A férfit gyógyszerhamisítás bűntettével vádolja a Csongrádi Járási Ügyészség.

Címlapról ajánljuk

„Brüsszel kéri a védett benzinár eltörlését, a kormány nemet mond” – Kormányinfó a kampányhajrában

„A közvélemény-kutató szakma halott” – mondta egy kérdésre válaszolva Gulyás Gergely. Jelentős érdeklődés övezte a Szabó Bence- és a Gundalf-ügyet, a védett ár körüli problémát, illetve más kampánytémákat is, 10 nappal a választások előtt.
inforadio
ARÉNA
2026.04.02. csütörtök, 18:00
Makláry Ákos
görögkatolikus pap, a Keresztény Értelmiségiek Szövetségének elnöke
Vészjósló jóslatot mondott Magyarországról a hitelminősítő: súlyos válság kopogtathat az ajtónkon

Vészjósló jóslatot mondott Magyarországról a hitelminősítő: súlyos válság kopogtathat az ajtónkon

Az S&P Global szerint a jelenlegi alappályában a magyar hitelkockázat romlása még kezelhető, de Magyarország már most is a legsebezhetőbb CEE-országok között van, és negatív kilátású BBB- besorolása miatt könnyen nehéz helyzetben találhatja magát. Ha az energiasokk elhúzódik, vagy a gázárak is a 2022-es csúcsokhoz közelítenének, akkor itthon a külső és költségvetési egyensúlyromlás, a gyengébb növekedés és a drágább finanszírozás együtt már nagyon erős kockázati nyomássá állhatnak össze. Európa-szerte több ország aggódhat az emelkedő kötvényhozamok, lecsökkent fiskális mozgástér és az ébredező infláció miatt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×