Infostart.hu
eur:
364.64
usd:
311.34
bux:
133872.25
2026. április 24. péntek György
Vizoviczki László készül az utolsó szó jogán felszólalására az ellene és 33 társa ellen milliárdos nagyságrendű vagyoni hátrányt okozó költségvetési csalás vádjával indult büntetőper tárgyalásán a Fővárosi Törvényszéken 2017. április 24-én. Ezen a napon a 34 vádlott utolsó szó jogán előadott felszólalását követően kerülhet sor az ítélethirdetésre.
Nyitókép: MTI/Szigetváry Zsolt

Még nem ér véget Vizoviczki László ügye

Súlyosításért fellebbezett a Központi Nyomozó Főügyészség (KNYF) Vizoviczki László és két társa ügyében.

Vizoviczki Lászlót az első fokon eljáró Fővárosi Törvényszék július 16-án hivatali vesztegetés, minősített adatokkal visszaélés és más bűncselekmények miatt hét év fegyházra és 108 millió forint pénzbírságra ítélte. Az ügy 22 vádlottja közül Vizoviczki László - vendéglátó-ipari tevékenységgel foglalkozó vállalkozó - mellett hét másik vádlott beismerte bűnösségét, így az ő ügyükben július 16-án részítéletet hirdethetett az elsőfokú bíróság. Ezeket a vádlottakat zömmel felfüggesztett szabadságvesztésre, vagyonelkobzásra, illetve pénzbüntetésre ítélte a bíróság hivatali visszaélés, befolyással üzérkedés, illetve ezekben való közreműködés miatt.

Július 16-án az ügyben eljáró katonai ügyész újságíróknak elmondta: 2012-ben azért indított nyomozást a KNYF, mert Vizoviczki László, illetve az érdekeltségébe tartozó gazdasági társaságokhoz kötődő emberek hivatalos személyekkel léptek kapcsolatba és pénzért cserébe azt kérték, hogy a hozzájuk köthető szórakozóhelyeken ne történjenek hatósági intézkedések, míg a konkurenciánál igen. Az ügyben megvádoltak hét volt rendőrtisztet, illetve főtisztet, volt tűzoltó századost, pénzügyőr főhadnagyot, egy önkormányzati köztisztviselőt és egy közegészségügyi felügyelőt. A részítélet a volt tűzoltót és a volt önkormányzati köztisztviselőt érinti.

Az ügy 14 vádlott vonatkozásában folytatódik, köztük van a Nemzeti Nyomozó Iroda volt főosztályvezetője, illetve volt osztályvezetője, akiknek épp a szervezett bűnözés elleni fellépés lett volna a feladatuk, de volt BRFK-s vezető beosztású rendőr is szerepel a vádlottak közt.

A KNYF hétfőn közölte, hogy 2014. augusztus 21-én nyújtott be vádiratot V. László és 21 társa ellen bűnszervezetben, vezető beosztású hivatalos személy által kötelességszegéssel és üzletszerűen elkövetett hivatali vesztegetés bűntette és más bűncselekmények miatt.

Az idén július 16-án meghozott részítélet ellen az ügyész a nyolc vádlott közül három esetében fellebbezett. A KNYF V. László vonatkozásában hosszabb tartamú szabadságvesztés büntetés és közügyektől eltiltás, egy vádlott esetében - a pénzbüntetés mellőzése miatt - pénzbüntetés kiszabása, egy további vádlott esetében súlyosabb pénzbüntetés kiszabása érdekében jelentett be jogorvoslatot.

Címlapról ajánljuk
Vihart kavart Berlinben az egykori iráni sah fiának látogatása

Vihart kavart Berlinben az egykori iráni sah fiának látogatása

Nem épp szívélyes fogadtatásban részesült Berlinben az iszlamista ajatollahok által 1979 elején megbuktatott iráni sah fia, akit egy tüntető még le is öntött. Mohammad Reza Pahlavi annak idején családjával az Egyesült Államokba menekült. Iránban az iszlám rendszer regnálása azóta is tart, az országban ugyanakkor felerősödtek a megdöntését célzó tüntetések, amiket a rezsim vérbe fojtott – most viszont véres háborúban védi magát Amerika és Izrael ellen.

„Túl sok tanóra, túl sok tantárgy” – részletesen beszélt a terveiről Lannert Judit, a jövendő oktatási miniszter

Új alaptantervet és kevesebb kompetenciamérést szeretne Lannert Judit, akit Magyar Péter az új Tisza-kormány oktatási minisztereként mutatott be. Megszüntetné a teljesítményértékelési rendszert, a tankötelezettséget 16-ról 18 évre emelik, és visszahozzák a szabad tankönyvválasztást.
inforadio
ARÉNA
2026.04.27. hétfő, 18:00
Papp Zsolt György
a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×