Infostart.hu
eur:
353.79
usd:
310.1
bux:
138093.81
2026. június 23. kedd Zoltán
Bűnügyi helyszínelő 2019. január 11-én a Veszprém megyei Káptalanfán, a Petőfi utcában, ahol egy embert megölt, három másikat megsebesített, majd magával is végzett egy osztrák férfi. Az 57 éves férfi január 10-én este jelent meg hazaköltözött élettársa szüleinek otthonánál, ahol szóváltásba keveredett a lakókkal, majd tüzet okozott és rálőtt a családtagokra. A nő édesapja a helyszínen életét vesztette, az élettárs és egy húga életveszélyesen megsérült, édesanyjuk súlyos sérüléseket szenvedett. Egy másik lánytestvér a tűzben sérült meg.
Nyitókép: MTI/Varga György

Friss fejlemények a káptalanfai mészárlás ügyében

Kiengedték a kórházból az életveszélyesen megsérült 22 éves nőt, akinek osztrák élettársa rendezett vérfürdőt a Veszprém megyei településen.

Eltemették a január 10-i káptalanfai családi leszámolás 52 éves áldozatát. Az elhunyt férfi tizenkét gyermeket hagyott hátra, köztük azt a 22 éves nőt, akinek a volt élettársa ölte meg az apát, és sebesítette meg fegyverével a család több tagját. A nőt, aki szintén életveszélyes sérüléseket szenvedett, a veol.hu tudósítása szerint a napokban engedték ki a kórházból, és ott lehetett a lövöldözésben szintén súlyos sebesülést szenvedő édesanyja oldalán a szertartáson.

Az 57 éves osztrák férfi január 10-én este megjelent élettársa szüleinek káptalanfai házában, és előbb tüzet okozott, majd rálőtt az ott tartózkodókra. A támadásban a nő 52 éves édesapja a helyszínen életét vesztette, 40 éves édesanyja súlyos, míg a nő és hároméves húga életveszélyes sérüléseket szenvedett. A tűzben egy hatéves lánytestvér is megsérült, akit a mentősök a helyszínen ellátták. Az osztrák férfi saját kutyájával és önmagával is végzett a helyszínen.

A hároméves kislány a legfrissebb információk szerint továbbra is életveszélyben van, de az állapota stabil.

Címlapról ajánljuk
Megszavazta az Országgyűlés: így alakul át a közmédia – kiválik például a távirati iroda

Megszavazta az Országgyűlés: így alakul át a közmédia – kiválik például a távirati iroda

Elfogadta az Országgyűlés kedden a médiaszolgáltatásokról és a tömegkommunikációról szóló törvényt. A köztévé és közrádió egy cégbe kerül, megszűnik az MTVA, külön és önálló cég lesz a Magyar Távirati Iroda (MTI), nyílt pályázaton választják majd ki a két nonprofit médiacég vezérigazgatóit, és létrejön a Független Közmédia Testület, amelybe 3-3-3 tagot delegálnak a kormánypártok, ellenzéki pártok és szakmai szervezetek.
inforadio
ARÉNA
2026.06.23. kedd, 18:00
Apáti Ferenc
a FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×