A táblabíróság nyereségvágyból, a bűncselekmény elhárítására idős koránál fogva korlátozottan képes személy sérelmére elkövetett emberölés bűntettében mondta ki bűnösnek a jelenleg 25 esztendős vádlottat. A korábban már betöréses lopások miatt büntetett, a Bács-Kiskun megyei községben alkalmi munkákból élő vádlott egymillió forintot meghaladó adósságot halmozott fel.
Ezért 2015 őszén úgy döntött, az utcájukban élő nőtől szerez pénzt.
A nyolcvan éves, magányosan élő sértett körülményeit ismerte,
mert néhány évvel korábban egy kőműves mellett dolgozva részt vett háza felújításában.
2015. november 26-án a vádlott elindult az asszonyhoz, miközben ő a közeli boltból tért haza. Egyszerre értek a ház teraszának üvegezett ajtajához. A férfi az idős asszonyra támadt, nyakát megragadta, megszorította, majd a fejét és testét többször is megütötte. A nő eszméletét elveszítve a betonra esett, magatehetetlen állapotba került.
A vádlott az asszony kulcsával kinyitotta az ajtót, bevonszolta a sértett testét a konyhába és otthagyta.
Az idős nő néhány percen belül meghalt. Ez idő alatt a vádlott átkutatta a lakást, több százezer forintot talált és kivette a sértett füléből a 120 ezer forintot érő arany fülbevalókat is, majd a hátsó kerten át elhagyta a helyszínt és hazament.
A holttestet a sértett látogatóba érkező testvérei találták meg.
A táblabíróság döntésével enyhítette a Kecskeméti Törvényszék által a vádlottra első fokon kiszabott életfogytig tartó szabadságvesztést.
Hegedűs István tanácsvezető bíró az ítélet indoklásakor kifejtette, hogy a fiatal felnőtt vádlott büntetésének enyhítését egyebek mellett az tette lehetővé, hogy a bűncselekményt eshetőleges szándékkal vagyis a sértett halálát nem kívánva, de abba belenyugodva követte el.