Infostart.hu
eur:
382.2
usd:
328.23
bux:
108922.07
2025. december 6. szombat Miklós
Nyitókép: pixabay

Ennél abszurdabb ékszerrablás még nem volt

Úgy tört be egy pécsi boltba egy kalandvágyó brit férfi, hogy 600 ezer forint lapult a zsebében.

Egy angol férfi hétfőn hajnalban egy fémvágó fogóval törte be a Pécs főterén lévő Aranytár ékszerbolt kirakatát, majd a fogóval felvágta a biztonsági fémfüggönyt. Kilencmillió forintnyi ékszert zsákmányolt. Egy felvételen jól látható, hogy

egy ékszert odadobottt egy járókelő lába elé, aztán elmenekült.

A furcsa tolvajt gyorsan elfogták, és a bíróság szerdán letartóztatásba helyezte - írja a Bors.

A betört üveg megvágta a férfi kezét, így a rendőröknek csak a vérnyomokat kellett kö­vetniük. A megszerzett ékszereket egy közeli utcában rejtette el, majd amikor elfogták, megmutatta a rejtekhelyet a rendőröknek.

A lap úgy tudja, a férfi tíz napra érkezett Magyarországra, szállása száz kilométerre volt Pécstől, Miszlán. A 28 éves Chris A. nem tudott magyarázatot adni tettére.

„Azt hallottam, hogy jó hely Magyarország, ezért gondoltam, megnézem magamnak, hogy tetszik-e vagy sem – mondta a bíróságon. Azt remélte, hogy óvadék fejében szabadlábon engedik, de mivel brit állampolgár, így egy hónapra elrendelte előzetes letartóztatását a Pécsi Járásbíróság. Azt mondta, hogy londoni családja segítségével kétmillió forintot tud óvadékra szánni, de most csak 600 ezer van nála.

Címlapról ajánljuk

Varga G. Gábor: még egy olyat, mint az azerbajdzsáni repülőgép szerencsétlensége volt, nem engedhet meg magának a légi közlekedés

Az orosz-ukrán háború az elmúlt három és fél évben jóformán az egész világon megváltoztatta a légi közlekedést, hiszen Ukrajna felett tilos civil gépekkel repülni, Oroszország légterét pedig a kölcsönös szankciók miatt számos légitársaság nem használhatja. Ez mindent átalakított: az útvonalakat, a menetrendeket és az árakat is.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.08. hétfő, 18:00
Szlávik János
a Dél-Pesti Centrumkórház infektológiai osztályának vezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×