Infostart.hu
eur:
384.38
usd:
327.57
bux:
0
2025. december 31. szerda Szilveszter
Zivatarfelhő Nagykanizsa felett 2018. március 14-én.
Nyitókép: Varga György

Közeledik az igazi ősz

Országszerte megérkezik az esős, szeles, hűvösebb őszi idő.

Hétvégére egy hidegfront éri el hazánkat, mely vasárnapig országszerte meghozza az esős, szeles, hűvösebb őszi időt - írta az Időkép.

Péntekig még élvezhetjük a nyári meleget, szombaton azonban egy hidegfront éri el hazánkat. Az előrejelzések szerint

elsőként a nyugati és északi tájakra érkezik a csapadék,

eső, záporok formájában. A viszonylag enyhe hajnalt követően a front átvonulásával erős lehűlés is várható, az érintett tájakon 15 fok alá csökken majd a nappali hőmérséklet. A front előterében ezzel szemben bár szeles, de meleg 25-30 fokos időre készülhetünk. Az élénk délies szelet a frontot követően élénk, erős északnyugati szél váltja fel.

Helyenként jelentős mennyiségű, 10-20 mm-t meghaladó csapadék is hullhat.

Vasárnapra az ország egészére megérkezik a lehűlés, a hét utolsó napján is még többfelé borongós, szeles, hűvös időben lehet részünk.

Címlapról ajánljuk
A forint az év egyik sikervalutája lett, nem véletlenül

A forint az év egyik sikervalutája lett, nem véletlenül

2025-ben nemcsak az elemzők grafikonjain, hanem a pénztárcákban is érzékelhető volt az árfolyamok mozgása. A forint az év egyik legjobban teljesítő valutája lett, miközben a rubel és a svéd korona is látványosan erősödött. A háttérben eltérő gazdaságpolitikai utak, de meglepően hasonló eredmények álltak. Ez a cikk azt mutatja meg, hogyan és miért jutalmazta a piac a fegyelmet.

Orbán Viktor: fontos, vízválasztó éven vagyunk túl – videó

Az év utolsó napján értékelő interjút adott a köztelevíziónak Orbán Viktor miniszterelnök. Mint mondta, a 2026-os országgyűlési választáson arra kér mandátumot, hogy Magyarország kimaradjon az európai háborúból. Hozzátette: ha kimaradunk a háborúból, akkor nem kell átállnunk hadigazdaságra, lehet békegazdaságunk. Figyelmeztetett: a politika a leginkább megújulást követelő szakma a világon mindenhol, aki itt nem tanul, nem alkalmazkodik, nem figyel, nincs tapasztalata, az nagyon könnyen téved.
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×