eur:
402.13
usd:
383.27
bux:
87542.1
2025. február 16. vasárnap Julianna, Lilla

Kiskutyákba rejtett heroint egy latin-amerikai állatorvos

Kedden kezdődött a büntetőpere Brooklynban annak a magát venezuelainak mondó, kolumbiai születésű állatorvosnak, aki az ügyészek szerint kölyökkutyákat használt fel arra, hogy egy kolumbiai drogkartell kábítószert, heroint csempésszen az Egyesült Államokba.

Andres López Elorzát Spanyolországban fogták el 2015-ben, és Madrid kiadta az Egyesült Államoknak. A férfi a bíróságon ártatlannak vallotta magát.

A most 38 éves állatorvos 2005 óta menekül a hatóságok elől, amikor is Kolumbiában mintegy két tucat bűntársát őrizetbe vették.

A vád szerint az orvos arról várt hírhedtté, hogy folyékony heroint tartalmazó zacskókat varrt be kölyökkutyák testébe. Az állatokat aztán kereskedelmi járatokon New Yorkba küldték, ahol a drogot egyszerűen kivágták az ily módon gyakorlatilag halálra ítélt kiskutyákból.

A 2005-ös, kolumbiai rajtaütés során tíz kölyökkutyát találtak. Öten közülük elmenekültek, hárman elpusztultak, kettőt pedig örökbe fogadtak. Egyikük a kolumbiai rendőrség kábítószer-kereső kutyája lett.

Címlapról ajánljuk
Véres harcok dúlnak a Kongói DK-ban – háromezer áldozat a koltáncsempészet árnyékában

Véres harcok dúlnak a Kongói DK-ban – háromezer áldozat a koltáncsempészet árnyékában

Ruanda az elmúlt években reguláris hadsereggé fejlesztette az M23 nevű tuszi milíciát, amely a korábbi súlyos vereségek után az elmúlt hetekben már komoly katonai sikereket ért el Észak-Kivu tartományban – mondta az InfoRádióban a Migrációkutató Intézet igazgatója. Marsai Viktor arról is beszélt, rengeteg helyi lakosnak teljesen mindegy, ki uralja a területet, csak azt szeretnék, hogy legyen béke, stabilitás és kiszámíthatóság.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.02.17. hétfő, 18:00
Csiki Varga Tamás
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézet tudományos főmunkatársa
Három betű, ami nem hagyja nyugodni Amerikát – De mit is jelent egyáltalán?

Három betű, ami nem hagyja nyugodni Amerikát – De mit is jelent egyáltalán?

Tavaly júliusban néhány republikánus képviselő azt hangoztatta, Kamala Harris alelnök csak a származása és a neme miatt jutott pozícióhoz, miután a volt kaliforniai szenátor átvette a demokrata párti elnökjelöltséget Joe Bidentől. Idén a halálos áldozatokkal járó, Los Angeles környéki erdőtüzek közepette Kristin Crowley tűzoltóparancsnokot azért támadták, mert a tűzoltóságon belül nagy hangsúlyt fektet a sokszínűségre. A pár héttel ezelőtti washingtoni helikopterbaleset kiváltó okai kapcsán szintén előkerültek ugyanezek a vádak, különösen Donald Trump amerikai elnök kormánya részéről. A három közelmúltbeli esetet három betű, a D, az E és az I köti össze. De ha már ennyit emlegetjük, mit takar pontosan ez a rövidítés, és mi vezetett odáig, hogy az amerikai politika egyik legmegosztóbb kérdésévé váljon?

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×