Infostart.hu
eur:
355.57
usd:
302.02
bux:
133582.17
2026. május 11. hétfő Ferenc

Százhúsz kilométert vezetett egy 11 éves luxemburgi fiú

Százhúsz kilométert vezetett apja kocsijával egy 11 éves fiú szombaton, mielőtt a németországi Rajna-vidék-Pfalz tartományban három rendőrautó segítségével sikerült megállítani - jelentette a Rheinpfalz című német lap internetes kiadása.

A fiú egy családi veszekedést követően luxemburgi otthonuknál vágta be magát az apja kocsijába, majd ismeretlen irányban elhajtott - közölte a kaiserslauterni rendőrség.

A németországi Landstuhl mellett igazoltatni akarták a gyermek sofőrt, de a fiú értesülések szerint egyszerűen tovább hajtott az autópályára, ahol végül erősítésként hívott három rendőrautó segítségével állították meg.

Címlapról ajánljuk
Kapitány István a parlamenti bizottság előtt: marad a lakossági rezsicsökkentés, nem válunk le teljesen az orosz energiáról

Kapitány István a parlamenti bizottság előtt: marad a lakossági rezsicsökkentés, nem válunk le teljesen az orosz energiáról

Kapitány István gazdasági és energetikai miniszterjelölt az első 100 nap kormányfeladatának a legfontosabb szerződések, konstrukciók átnézését nevezte parlamenti bizottsági meghallgatásán. Külön megemlítette a Paks 2 beruházást. Magyarország nem válik le az orosz energiáról, hanem diverzifikálja a beszerzési forrásait, és megmarad a rezsicsökkentés a lakosságnak – hangsúlyozta. Lesz külön turisztikai államtitkárság. A bizottság többsége megszavazta: alkalmasnak találja miniszternek.

Molnár Judit: hosszú idő után ismét megjelentek a last minute utak

Az elmúlt években, évtizedekben koncentrálódott a magyar utazási piac, csökkent az utazásszervező és értékesítő cégek száma. Legutoljára a Covid-járvány tizedelte meg ezeket a vállalkozásokat – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában a Magyar Utazási Irodák Szövetségének elnöke. Molnár Judit hozzátette: hosszú idő után visszatértek a last minute utak.
inforadio
ARÉNA
2026.05.11. hétfő, 18:00
Lakatos Júlia a Méltányosság Politikaelemző Központ stratégiai igazgatója
Kiszelly Zoltán a Századvég politikai elemzési igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×