A Budakeszi Vadaspark három éve készítette el a mobiltelefonos alkalmazását, amely gyakorlatilag egy digitális enciklopédiaként funkcionál – emlékeztetett Szabó Péter.
„A célunk elsősorban az volt, hogy mindenki, aki eljön hozzánk, bővebb ismeretet kaphasson, és azt gyakorlatilag a zsebében elvihesse, hiszen nem mindenki tud megállni minden egyes fajleíró tábla előtt és elolvasni azokat. De ha letölti ezt a mobiltelefonos alkalmazást, akkor akár otthon utólag is meg tudja nézni a fajleíró táblákat” - fejtette ki az ügyvezető igazgató.
„A digitális forradalommal élni kell, és a digitális forradalmat hasznosítani kell” - vallja a vadaspark vezetője.
„Kétféle lehetőségünk van: vagy minden egyes állatnál elhelyezünk megfelelő digitális eszközöket, amelyeket folyamatosan fejlesztve a kor színvonalának megfelelően karbantartunk, vagy pedig - mivel most már minden ember zsebében ott vannak ezek az eszközök – arra ösztönözzük a látogatóinkat, hogy ezen eszközöket használva még szélesebb körben megismerjék a Magyarországon őshonos és a Kárpát-medencébe betelepült állatfajokat” - mondta Szabó Péter.
Az ügyvezető igazgató hozzátette: a mobiltelefonos applikáció tartalmazza a Budakeszi Vadaspark térképét, amelyet bármikor a zsebünkből elővéve tudunk használni.
Hozzátette: most
tematikus játékokat fejlesztettek hozzá, így játszva tanulhatnak a látogatóink.
Szabó Péter kiemelte, a Budakeszi Vadasparknak nem az volt a célja, hogy ezzel az alkalmazással a látogatói létszámát növelje, hanem hogy teljesebbé tegye azt az ismeretanyagot, amelyet át szeretne adni a látogatóinak.
„Ha valaki eljön hozzánk, és eltölt nálunk egy napot, letölti az alkalmazást, és utána még otthon is foglalkozik ezzel a témakörrel, akkor azt gondolom, hogy már célt értünk” - mondta a Budakeszi Vadaspark ügyvezető igazgatója.