Infostart.hu
eur:
381.93
usd:
321.98
bux:
125061.81
2026. január 26. hétfő Paula, Vanda

A kanadai szépségkirálynőt nem engedték be Kínába

Kanada kínai születésű szépségkirálynőjét nem engedték beutazni Kínába a Miss World világversenyre, amelyet idén Hajnan szigetén rendeznek.

A 25 éves Anastasia Lin Hongkongban nem tudott átszállni a Hajnanra tartó járatra, mert egy kínai illetékes közölte vele, hogy megérkezésekor nem kap beutazási engedélyt.

A színésznő a Falunkung vallási csoport tagja, amelyet a Kínai Kommunista Párt kormányellenes mozgalomnak tartva még 1999-ben betiltott. Lin emiatt rendszeresen bírálja a kínai vezetés valláspolitikáját. Júliusban az amerikai Kongresszusnak a kínai vallási üldözésről tartott meghallgatásán is felszólalt. A hamarosan mozikba kerülő The Bleeding Edge című kanadai filmben a színésznő egy bebörtönzött Falunkung-tagot alakít.

"Milyen patetikus, ha már elkezdenek egy szépségversenyt is cenzúrázni. Nagyon nehéz kiállni azért, amiben hiszel" - mondta Lin az AP amerikai hírügynökségnek a hongkongi repülőtéren.

A beutazás megtagadása azt jelenti, hogy Kína megpróbálja megakadályozni őt abban, hogy emberi jogi témákról beszéljen - tette hozzá.

Lin elmondta, hogy amikor elnyerte a szépségkirálynői koronát Kanadában, a kínai biztonsági szervek ügynökei megjelentek Kínába élő apjánál, hogy megpróbálják megfélemlíteni őt. A Miss World kínai szervezői ugyan nem küldtek neki meghívót a versenyre, ezért nem tudott kínai vízumot szerezni Kanadában, ám külföldi állampolgárként jogosult lenne arra, hogy az országba lépéskor beutazási engedélyt kapjon - magyarázta.

Az ottawai kínai nagykövetség közölte, Lin nemkívánatos személy Kínában.

Címlapról ajánljuk

Kőeső esett Hawaii-on

A Kilauea vulkáni területen lévő Halema’uma’u kráterben 2024. december 23-án kezdődött egy pulzáló, azaz kisebb szünetekkel elválasztott kitöréssorozat, aminek szombaton sorrendben már a 41. felvonása volt. A sziget keleti részén egész nap hulltak kisebb-nagyobb, akár néhány centiméteres nagyságot is elérő vulkáni kőzetdarabok, ami miatt utakat is le kellett zárni. Ezek a kőzetdarabkák két, 500 méter magasra felcsapó lávaszökőkútból származtak.
inforadio
ARÉNA
2026.01.26. hétfő, 18:00
Resperger István
ezredes, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Szent-István Biztonságkutató Központ igazgatója
Folytatódnak a béketárgyalások, északon nyomulnak az orosz katonák - Vasárnapi híreink az ukrán frontról percről percre

Folytatódnak a béketárgyalások, északon nyomulnak az orosz katonák - Vasárnapi híreink az ukrán frontról percről percre

A hétvégén véget ért az első háromoldalú béketárgyalás Abu Dzsabiban Oroszország, Ukrajna és az Egyesült Államok közt, a folytatás február 1-jén várható. Oroszország közben a szárazföldön támadásba lendült: Kosztantynivka, Huljajpole térségében heves harcok dúlnak, északon, Harkiv megyében pedig Vovcsanszk térségében indult offenzíva. Az orosz csapásmérő erők továbbra is intenzív támadás alatt tartják az ukrán áramellátó rendszert, Kijevben a fűtésrendszerrel, ivóvízellátással is gondok vannak. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború vasárnapi fejleményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×