Infostart.hu
eur:
363.33
usd:
314.9
bux:
150022.25
2026. augusztus 13. csütörtök Ipoly

Autóbusz rohant egy kamionba - sokan megsérültek

Kamion ütközött össze a Vértes Volán menetrend szerinti autóbuszával Úny és Dág között hétfő reggel, a balesetben egy ember súlyosan, 15-en könnyebben sérültek meg, az ütközés csúszós úton történt - tájékoztatott a Komárom-Esztergom megyei mentőszolgálat és a volántársaság.

Bálint László, a mentőszolgálat vezetője elmondta: a súlyos sérültet mentőhelikopter vitte a budapesti Szent János Kórházba, a könnyű sérülteket az esztergomi és budapesti kórházakba vitték. Közlése szerint a busz belerohant a kamionba.

Pruzsina Alice, a Vértes Volán kommunikációs megbízottjának tájékoztatása szerint a társaság busza Úny és Dág között a lejtős úton a fékezés ellenére utolérte az előtte haladó járművet és összeütközött vele. A busz október 30-án vett részt teljes műszaki átvizsgáláson, mérték a fékerőt is, nem találtak hibát a szakemberek.

Az autóbusz vezetője a helyszínen nem hivatkozott műszaki hibára. A csúszón úton való hirtelen fékezés miatt bekövetkezett ütközésben az autóbusz szélvédője betört, jobb eleje összetört, az anyagi kár jelentős.

A rendőrség a honlapján közölte, a baleset helyszínelésének idejére lezárták az utat, a járművezetők Sárisáp felé kerülhetnek.

Címlapról ajánljuk

Megkezdődött a dunai fenékküszöb emelése – Kormányszóvivői tájékoztató

A Paksi Atomerőmű vízállás miatt kialakult nehéz helyzete kezelését tartja fókuszban a kormány, ennek megfelelően a Duna partján fekvő város témájában tartottal első heti tájékoztató sajtótájékoztatóját a hétközi kormányülést követően a kabinet. Részletesen szó volt a dunai kőrakás menetéről, a bárkák leereszthetőségről, a romániai és az osztrák tanulságokról és az összefogás szereplőiről, felelőseiről.
inforadio
ARÉNA
2026.08.13. csütörtök, 18:00
Sinkó Eszter
egészségügyi közgazdász
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×