Infostart.hu
eur:
362.64
usd:
314.7
bux:
146453.37
2026. július 31. péntek Oszkár

Hatméteres pitonnal alszik a kisfiú - képpel

Különös képet közölt mai számában a The Sun című brit bulvárlap. A felvételen egy kisfiú látszik, aki éppen megpuszilja az őt körülölelő óriáskígyó fejét.

A hatéves kambodzsai Szambat Uon legjobb barátja egy több mint hatméteres szalagos tigriskígyó.

A nőstény kígyó, amely különösebb erőlködés nélkül agyonszoríthatná a kisfiút,
a Lucky (Szerencsés) névre hallgat.

Az óriáskígyó még kölyökkorában jött elő az őserdőből, és a család visszatelepítési kísérletei ellenére sem volt hajlandó visszatérni oda.

A kisfiú és a kígyó hat éve együtt alszanak. Szambat azt mondta, hogy úgy szereti a kígyót, mintha a nővére volna.

A fővárostól, Phnompentől 40 kilométerre fekvő városkában istenként tisztelik a kígyót, és gyógyító erőt tulajdonítanak neki.

Ha kíváncsi Lucky és a hatéves kisfiú különös barátságát megörökítő fényképre, kattintson ide!

Címlapról ajánljuk
Magyar Péter rendkívüli bejelentkezése

Magyar Péter rendkívüli bejelentkezése

A miniszterelnök a százhalombattai Dunamenti Erőműből jelentkezett be csütörtök este.

A Föld szomorú napja az idei év július 30-a

Július 30-án az emberiség elérte a túlfogyasztás napját, ami azt jelenti, hogy gyorsabban használja fel a természet erőforrásait, mint amilyen ütemben a Föld ökoszisztémái képesek azokat megújítani. Bíró Imola, a Követ Egyesület kommunikációs vezetője az InfoRádió kérdésére elmondta: szinte még egy Föld bolygóra lenne szükség ahhoz, hogy ezt az életmódot folytatni tudjuk.
inforadio
ARÉNA
2026.07.31. péntek, 18:00
Csörnyei Géza
a Fővárosi Vízművek Zrt. vezérigazgatója
Szép pluszban zártak a tőzsdék a tengerentúlon: nagyot mentek a chipgyártók és a Microsoft

Szép pluszban zártak a tőzsdék a tengerentúlon: nagyot mentek a chipgyártók és a Microsoft

A nemzetközi piacokon ma is a tegnapi nagy amerikai esés utóhatásai és az AI-beruházások megtérülésével kapcsolatos aggodalmak határozták és határozzák meg a hangulatot. Európában ugyan napközben kisebb felpattanás bontakozott ki, de az összkép továbbra is bizonytalan maradt, ráadásul több gyorsjelentésre is heves árfolyamreakció érkezett: az Adidas például közel 17 százalékot zuhant. Összességében tehát ideges, erősen vállalati hírek által vezérelt kereskedést láttunk, érdemi megnyugvás nélkül. A magyar tőzsdén is sokáig bizonytalanságban telt a nap, a vége azonban nagyon erős lett, elsősorban az OTP-nek köszönhetően: mind a BUX index, mind az OTP új történelmi csúcsot ért el. Amerikában a chipgyártók vezették az emelkedést: a Sandisk 24, a Micron Technology árfolyama pedig 18%-os pluszban zárt, a kedvező gyorsjelentésnek köszönhetően pedig a Microsoft is 15%-kal feljebb került. A főbb részvényindexek közül a Dow 1,2, a Nasdaq 3, az S&P pedig 1,7%-ot emelkedett.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×