Infostart.hu
eur:
386.31
usd:
331.76
bux:
118863.12
2026. január 13. kedd Veronika

Madonna angolosan távozik

Egyre több zenész, zenekar dönt úgy, hogy felbontja szerződését a lemezcégével, és más utat keres alkotásai értékesítésére. Most Madonna döntött úgy, hogy dobbant, ez pedig sokak szerint a lemezipar halálát jelentheti.

A pop nagyasszonya 25 év után otthagyni készül lemezkiadóját, a Warner Music Groupot, hogy egy koncertszervező céggel kössön rekordösszegű megállapodást.

A Live Nation cégcsoport három lemezre szerződik az énekesnővel, és vállalja, hogy lebonyolítja a koncertturnéit, kezeli ajándéktárgyainak eladásait.

Madonna következő lemezét még a Warner adja ki, később azonban mindent a Live Nation, a világ legnagyobb koncertszervezője intéz majd 120 millió dollárért.

Az énekesnő lemezei az utóbbi időben nem fogynak olyan jól, mint azelőtt, bár fellépései továbbra is hatalmas közönséget vonzanak. Ez a tendencia azonban nem csak Madonnára igaz: minden előadó szembesült azzal, hogy a lemezipar súlyos gondban van.

A zenészek különféle utakat keresnek tehát, hogy elkerüljék a lemezcégeket.

A Radiohead nemrég például egyedülálló kísérletbe fogott: új albuma, az In Rainbows kizárólag a honlapjáról rendelhető meg, vagy tölthető le, akár ingyen is.

A kezdeményezés a hírek szerint megnyerte más, nagyhírű előadók tetszését is, olyanokét, mint az Oasis vagy a Jamiroquai.

Az egyelőre nem világos, hogyan terjeszti majd Madonna cédéit a Live Nation anélkül, hogy egy hagyományos lemezcéggel szerződne, hiszen a társaság nem erre szakosodott.

Ahhoz, hogy nullszaldós legyen a vállalat befektetése, a vállalatnak az énekesnő mindhárom albumából 15 millió darabot kell eladnia.

Címlapról ajánljuk

Elemzők a kampányról és a siker útjáról: nagy a különbség a pártok stratégiája, de akár a támogatottsága között is

A kampány intenzív lesz, a választási részvételi hajlandóság pedig kulcsfontosságú – mondták az InfoRádió Aréna című műsorának vendégei. Mráz Ágoston Sámuel, a Nézőpont Intézet igazgatója és Závecz Tibor, a ZRI Závecz Research vezetője ismertette a legfrissebb pártszimpátia-kutatásokat, arról is szó volt, milyen témák befolyásolhatják leginkább az április 12-i országgyűlési választás eredményét. Értékelték a pártok online és offline jelenlétét is.
inforadio
ARÉNA
2026.01.14. szerda, 18:00
Csizmazia Gábor
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézetének tudományos munkatársa
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×