Infostart.hu
eur:
361.05
usd:
317.51
bux:
143471.05
2026. július 26. vasárnap Anikó, Anna

Horror a vízben: letépte a búvár karját az aligátor - képek csak felnőtteknek!

Letépte egy úszó karját egy aligátor az Egyesült Államokbeli Észak-Karolinában. A férfit a környéken piknikező nővérek mentették meg.

Vértől csöpögő vállát szorítva támolygott a piknikezők felé Bill Hedden, akinek karját letépte egy 3,6 méteres aligátor.

A férfi, aki búvárpipával merült az észak-karolinai Moultrie-tóban zihálva ismételgette: "Hívják a feleségemet."

A tó közelében piknikezők - köztük öt nővér - jeget tettek az erősen vérző, hatalmas sebre, és folyamatosan beszéltek az 59 éves férfihoz, hogy el ne veszítse az eszméletét.

"Borzasztóan vérzett. A karja egyszerűen leszakadt" - mondta az egyik szemtanú, Jerome Bien, aki később követte a véres nyomokat a fás területen át a tóig, és meglátta az aligátort; Bill Hedden letépett karja még mindig kilógott a szájából.

"Vigyorgott rám" - emlékezett vissza a férfi.

Bill Heddent helikopterrel szállították kórházba, míg a park vadőrei levadászták az állatot. Lelőtték, majd felhasították a hasát, amelyben - csodával határos módon - egyben megtalálták a férfi karját.

A végtagot az egyik piknikező hűtőtáskájába tették, és rendőri felvezetéssel a kórházba vitték. Azt egyelőre nem lehet tudni, hogy az orvosok a kar visszavarrása mellett döntöttek-e.

Címlapról ajánljuk

Lando Norris nyerte a Forma–1-es Magyar Nagydíjat

Norris csapattársa, Oscar Piastri váltóhiba miatt néhány körrel a befutó előtt a második helyről esett ki. A négyszeres világbajnok Max Verstappen végzett a második helyen. A vb-pontversenyt vezető Kimi Antonelli lett a harmadik, és 50 pontra növelte előnyét a pontversenyben.
inforadio
ARÉNA
2026.07.27. hétfő, 18:00
Csizmadia Ervin
a Méltányosság Politikaelemző Központ igazgatója
Tisza-kormány: sorra jönnek a bejelentések, három településen volt időközi választás

Tisza-kormány: sorra jönnek a bejelentések, három településen volt időközi választás

A Tisza Párt frakciója Sonnevend Pált, az ELTE tanszékvezető egyetemi tanárát jelöli alkotmánybírónak Hende Csaba megüresedett helyére, a parlament pedig már hétfőn megválaszthatja a testület új tagját. Három településen tartottak ma időközi önkormányzati választást: Bárdudvarnokon és Bakócán polgármestert és képviselőket választottak, Békéscsabán pedig az új egyéni választókerületi képviselő személyéről szavaztak. Szeptembertől nyilvánosan is elérhetők lesznek az egészségügyi ellátással összefüggő fertőzések intézményi adatai, ezt Hegedűs Zsolt egészségügyi miniszter jelentette be. Megújul a Népliget és a Planetárium. Cikkünk folyamatosan frissül a Tisza-kormány döntéseivel vasárnap.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×