Infostart.hu
eur:
363.22
usd:
318.27
bux:
144532.84
2026. július 22. szerda Magdolna

A maffia dönti el, ki szambázik a legjobban

A maffia előre elintézte, hogy melyik iskola nyerje a riói karneválon a szambaiskolák versenyét - derítette ki a brazil rendőrség.

A szervezet vezetői lefizették a zsűri tagjait, hogy a Beija Flor nevű iskola növendékeinek kedvezzenek - írta a Globo című brazil lap.

A Beija Flor, amely egyike a legrégebbi iskoláknak, öt éven belül negyedszer nyerte meg februárban a szambaversenyt, 399,3 pontot szerezve a maximális négyszázból.

A rendőrség lehallgatta több iskola telefonjait: a beszélgetésekből kiderült, hogy a maffiaszervezetek tagjai több bírát is megpróbálták megvesztegetni. Akik nemet mertek mondani, halálos fenyegetéseket kaptak.

Valószínű, hogy a maffia tagjai azért manipulálta a szambaiskolák versenyének eredményét, hogy biztos pénzt nyerjenek az eseményre kötött fogadásokon.

Címlapról ajánljuk
2051-ig titkosították a nemzetbiztonsági bizottság ülését, Szijjártó Pétert is meghallgatnák

2051-ig titkosították a nemzetbiztonsági bizottság ülését, Szijjártó Pétert is meghallgatnák

Szijjártó Péter volt külgazdasági és külügyminisztert is is meghallgatná az Országgyűlés nemzetbiztonsági bizottságának ülésén a Tisza Párt, hogy konkrét kérdéseket tehessenek fel neki az új pozíciójával kapcsolatban – mondta Czakó Czirbus Pál, a bizottság kormánypárti tagja a testület szerdai, zárt ülése után.

Karácsony Gergely: kész az M3-as metró hosszabbítási terve

Az ország legnagyobb forgalmú közlekedési vonala, a 3-as metró Káposztásmegyerig történő meghosszabbítására vonatkozó tervek készen állnak – közölte Karácsony Gergely főpolgármester, reagálva Magyar Péter kormányfő és Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter közös sajtótájékoztatóján elhangzottakra.
inforadio
ARÉNA
2026.07.22. szerda, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×