Infostart.hu
eur:
363.94
usd:
315.69
bux:
146731.1
2026. augusztus 3. hétfő Hermina
Underground of the metro station in Budapest, detail of the escalator steps Illuminated and modern with no people moving uphill
Nyitókép: Stefano Madrigali/Getty Images

Már nem áll meg a metró a Kossuth téren

A sokaság miatt inkább a Deák téren kell leszállnia annak, aki a Parlament környékére igyekszik.

Az Infostart helyszíni értesülései szerint szombat délután fél 4 tájban a tömeg mérete miatt biztonsági okokból lezárták az M2-es metró Kossuth téri megállóját, az oda metróval érkezett sokaság még kijut a felszínre.

A téren a Magyar Péter új kormányfő által korábban meghirdetett úgynevezett népünnepély zajlik.

Címlapról ajánljuk
Csörnyei Géza: hála a „láthatatlan folyónak”, Budapest ivóvízellátása biztonságban van

Csörnyei Géza: hála a „láthatatlan folyónak”, Budapest ivóvízellátása biztonságban van

A főváros vízellátása biztonságban van, komoly tartalékokkal rendelkezik – erről beszélt az InfoRádió Aréna című műsorában Csörnyei Géza, a Fővárosi Vízművek Zrt. vezérigazgatója, aki elmagyarázta: a Duna mellett folyik egy ugyanakkora „láthatatlan folyó” is a hatalmas kavicságyban, ami az ivóvízbázisunk – ez a nagy tartalékunk alacsony vízállás idején is. Persze akadnak azért problémák: ilyenkor egyenetlen a vízmennyiség, illetve a vízminőség is az egyes vízszolgáltatók területén.
inforadio
ARÉNA
2026.08.03. hétfő, 18:00
Kaiser Ferenc
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense
Tisza-kormány: csak idő kérdése Paks teljes leállása, de a kormány nem fogja korlátozni a lakossági fogyasztást

Tisza-kormány: csak idő kérdése Paks teljes leállása, de a kormány nem fogja korlátozni a lakossági fogyasztást

A Duna kritikusan alacsony vízállása miatt várhatóan teljesen leállhat a paksi atomerőmű, ami akár egy hónapig is eltarthat – erről Magyar Péter miniszterelnök tájékoztatta a nyilvánosságot vasárnap este. A kormány önkéntes fogyasztáskorlátozásra kérte a lakosságot és a nagy ipari fogyasztókat az energiaigény csökkentése érdekében. A délelőtt folyamán Magyar Péter miniszterelnök és a parlamenti frakciók vezetői a Sándor-palotában egyeztettek, mely után a kormányfő elmondta, hogy a legkritikusabb 5 nap most következik, és bár a lakossági fogyasztást nem fogja korlátozni a kormány, a vállalati fogyasztókat elérhetik a vészhelyzeti intézkedések.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×