Infostart.hu
eur:
361.68
usd:
311.84
bux:
131773.44
2026. május 20. szerda Bernát, Felícia
Nyitókép: Zsolt Hlinka/Getty Images

Jó hír a Balaton északi partjáról

Ismét közlekedhetnek a vonatok a Szabadbattyán-Balatonfüred szakaszon, miután elkészült a 29-es vasútvonal karbantartása – közölte a MÁV-csoport vezérigazgatója hétfőn a Facebook-oldalán.

Hegyi Zsolt azt írta, hogy a munkálatok során vágányszabályozással szüntették meg a nagy napi hőingás miatt kialakult, úgynevezett irányhibákat, kopás miatt pedig több helyen síneket cseréltek, emellett több szakaszon ágyazatcsere történt.

Hozzátette, hogy néhány hete a vonal másik, Balatonfüred és Tapolca közötti szakaszán végeztek karbantartást, így az észak-balatoni vasútvonal felkészült az előszezonra.

Címlapról ajánljuk

Átgázolt a briteken a magyar válogatott a sorsdöntő meccsen

Magabiztos, 5–0-s győzelmet aratott a magyar jégkorong-válogatott – a továbbra is nyeretlen – Nagy-Britannia együttese ellen a svájci elit jégkorong-vb jégkorong-világbajnokság 3. fordulójában kedd este, ezzel nagy lépést téve a bennmaradásért.
inforadio
ARÉNA
2026.05.20. szerda, 18:00
Horn Gábor
a Republikon Alapítvány kuratóriumi elnöke
Aktiválták a NATO légvédelmét, Kosztyantynivkát szorongatják az oroszok - Híreink az ukrán frontról szerdán

Aktiválták a NATO légvédelmét, Kosztyantynivkát szorongatják az oroszok - Híreink az ukrán frontról szerdán

Ukrán drónokat fogtak el Lettország légterében, légi riadót fújtak, miután a balti államon keresztül próbálta Kijev Moszkvát támadni. Az orosz csapatok elkezdték igencsak szorongatni Kosztyantynivkát: egyes ukrán térképek szerint a déli, délkeleti városrész külső területében már oroszok vannak. Hasonló helyzet kezd el kialakulni Liman térségében is. Közben Zaporizzsján csökken a nyomás: Sztyepnohirszk térségében állítólag kisebb ukrán ellenoffenzíva zajlik. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború szerdai eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×