Infostart.hu
eur:
358.99
usd:
306.5
bux:
132300.06
2026. május 13. szerda Imola, Szervác
fotó: pixabay
Nyitókép: Pixabay

Eltűntként keresi a rendőrség Pesty Lászlót

Eltűntként keresik Pesty Lászlót, a Pesty Fekete Doboz és a gerilla.hu alapítóját. Az I. kerületi rendőrkapitányság 2026. február 9-ei eltűnésével kapcsolatban rendelte el a körözést.

Pesty László dokumentumfilmes, a Pesty Fekete Doboz alapítója és a gerilla.hu létrehozója eltűntként, ismeretlen tartózkodási hellyel szerepel a rendőrség oldalán – számolt be az Index.

A blikk.hu később arról írt a tévés volt feleségére hivatkozva, hogy legutóbb néhány hónappal ezelőtt beszélt volt férjével. Nagybaczoni Nagy Kati mondatai alapján egy teljesen lecsúszott, nagybeteg férfi képe rajzolódik ki az általa elmondottakból. Azt azonban ő sem tudta megmondani, milyen okok vezethettek Pesty eltűnéséhez.

Lacinak súlyos egészségi problémái voltak - mesélte Nagybaczoni Nagy Kati. - Szorosan már nem tartottuk a kapcsolatot, hiszen nem titok, hogy azért is váltunk el, mert nagyon sok dologban nem egyeztek a nézeteink. Emberileg azonban mindig próbáltam neki segíteni, ha szüksége volt rá.

Legutóbbi találkozásukkor gyógyszereket vitt volt férjének,

amiket ő nem tudott kiváltani. Kati úgy emlékszik, hogy Pesty László már akkor is rettenetes állapotban volt, korábban kórházba is került.

Az I. kerületi rendőrkapitányság rendelte el a körözést, az eltűnés dátumaként február 9-ét, hétfőt adták meg.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.05.13. szerda, 18:00
Bauer Bence
a Mathias Corvinus Collegium Magyar–Német Intézet az Európai Együttműködésért igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×